Eurowizja Junior 2020. Ala Tracz zdradza, kim by była, gdyby nie piosenkarką

Na Eurowizji Junior 2020 Polskę reprezentować będzie Alicja Tracz, która wykona utwór "I'll Be Standing". Młoda wokalistka, odpowiadając na pytania przedkonkursowe zdradziła, kim chciałaby być, gdyby nie muzyka.

Ala Tracz będzie reprezentować Polskę podczas 18. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Młoda wokalista ma szansę wygrać ten plebiscyt podobnie jak jej poprzedniczki: Roksana Węgiel i Viki Gabor. Wszystko wyjaśni się 29 listopada, kiedy rozpocznie się finał Eurowizji Junior 2020 (o 17:00 zaczną się występy uczestników, a po godzinie 19:00 podane zostaną wyniki). Alicja Tracz wystąpi z utworem "I’ll Be Standing" jako szósta w kolejności.

Zobacz wideo Polska na Eurowizji. Przypominamy najciekawsze występy

Kim byłaby Ala Tracz, gdyby nie muzyka?

Takie pytanie zadano wszystkim tegorocznym uczestnikom Eurowizji Junior. Chociaż reprezentantka Polski ma zaledwie dziesięć lat, to już mniej więcej wie, co chciałaby robić w przyszłości. Alicja Tracz odpowiedziała, że gdyby nie muzyka, to najchętniej zostałaby stylistką paznokci.

 

Kim jest Alicja Tracz - reprezentantka Polski w Eurowizji Junior 2020?

Alicja Tracz pochodzi z małej miejscowości Stojeszyn Pierwszy w województwie wielkopolskim. Uczęszcza do czwartej klasy szkoły podstawowej w Potoku Wielkim. Poza muzyką uwielbia tańczyć czy jeździć na rolkach. Lubi też wspinaczkę i jazdę konną. Młoda wokalista śpiewa od czwartego roku życia, kiedy pierwszych piosenek uczyła ją mama. W wieku sześciu lat zaczęła chodzić na zajęcia wokalne do lokalnego domu kultury.

Ala Tracz jest też finalistką trzeciej edycji "The Voice Kids". Podczas przesłuchań w ciemno wszyscy jurorzy odwrócili swoje fotele. Dziewczynka zdecydowała się dołączyć do drużyny Dawida Kwiatkowskiego. W programie udział brała też jej starsza siostra Ola, która zakończyła swój udział na etapie bitew. Ala Tracz dotarła do finałów, jednak do ścisłego finału ostatecznie przeszedł jej kolega z drużyny Marcin Maciejczak, który wygrał także całą edycję programu. Alicja zasłynęła jako najmłodsza uczestniczka, której udało się przejść do tego etapu.

Aby wystąpić na Eurowizji Junior, Alicja Tracz musiała wziąć udział w preselekcjach, które odbyły się w specjalnej edycji programu "Szansa na Sukces". Najpierw wystąpiła w półfinałowym odcinku, następnie dotarła do ścisłego finału, który wygrała. Reprezentantka Polski ma już doświadczenie, jeśli chodzi o występy na europejskich scenach. Ala Tracz brała udział w międzynarodowych konkursach muzycznych, które odbywały się m.in. w Bułgarii, we Włoszech czy na Malcie. Po Eurowizji Junior zdradziła, że chciałaby wrócić do nagrywania utworów z siostrą. Ola i Ala Tracz mają na swoim koncie wspólną piosenkę pt. "Przed Nami Cały Świat".

Alę Tracz można obserwować na jej profilu na Instagramie, który działa pod nazwą @ala_tracz. Młodą piosenkarkę obserwuje już niemal 40 tys. użytkowników.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.