Eurowizja Junior 2020. Największa konkurencja Ali Tracz. To ich przede wszystkim musi pokonać

Ala Tracz podczas tegorocznego konkursu Eurowizji Junior ma aż trzy poważne konkurentki. To Hiszpania, Francja i Białoruś. Czy da sobie radę?

Finał Eurowizji Junior 2020 zbliża się wielkimi krokami. W tym roku Polskę reprezentować będzie 10-letnia Ala Tracz z utworem I'll be standing". Jednak droga do głównej wygranej nie jet łatwa. Oprócz dziewczynki faworytami tegorocznej edycji są reprezentacji Hiszpanii, Francji i Białorusi. Czy 10-latka ma szansę wygrać?

Zobacz wideo Doda zaczynała jako młoda osoba. Czy ma jakieś rady dla Viki Gabor i Roxany Węgiel?

Eurowizja Junior 2020. Kogo musi pokonać Ala Tracz?

W tegorocznym finale Eurowizji Junior największe szanse na wygraną ma Hiszpania, Francja i Białoruś. To główni przeciwnicy Ali, których musi pokonać. Co o nich wiemy?

Reprezentantka Hiszpanii jest dziewięcioletnia Solea Fernandez. Dziewczynka zaśpiewa utwór  Palante. Energiczna piosenka od razu wpada w ucho, a więc szansę na wygraną są ogromne. 

Solea na co dzień mieszka w Sewilii i jak czytamy na oficjalnej stronie Eurowizji, jest członkiem jednej z najważniejszych rodzin flamenco w kraju. Mimo młodego wieku swój pierwszy debiut miała w 2014 roku podczas La Maestranza w Sewilli.

Posłuchajcie konkursowej piosnki Solei.

 

Reprezentantką Francji jest 11-letnia Valentina. Dziewczynka pochodzi z Bretanii. Valentina współtworzy zespół Kids United Nouvelle Génération. Podczas tegorocznego konkursu zaśpiewa utwór  J’imagine. Valentina, choć nie pochodzi z muzycznej rodziny, muzyka i piosenki towarzyszą jej od zawsze. Już jako sześciolatka wzięła udział w przesłuchaniach do programu "The Voice Kids".

Posłuchajcie piosenki Valentiny.

 

Ostatnią i chyba najtrudniejszą konkurencją Ali Tracz jest reprezentantka Białorusi. To 12-letnia Arina Piechtieriewa. Dziewczynka pochodzi z Mohylewa, miejscowości znajdującej się nieopodal rosyjskiej granicy. Podczas finału zaśpiewa piosenkę Aliens, która opowiada o pandemii koronawirusa. 

Udział reprezentantki Białorusi do samego końca nie był pewny. Wszystko z powodu trudnej sytuacji w kraju i oskarżeniem o sfałszowanie wyborów. To również powód dla którego, Arina może wygrać. Wiele osób i państw solidaryzuje się z obywatelami.

Posłuchajcie jej piosenki.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.