Agata Młynarska świętuje 50. urodziny TVP2. Wzięło ją na wspominki. Dodała stare zdjęcia, a na nich m.in. młoda Dowbor i Terentiew

W tym roku TVP2 obchodzi swoje 50. urodziny. Z tej okazji Agata Młynarska zamieściła wpis, w którym opisała swoje początki na antenie. Nie zabrakło zabawnych zdjęć z przeszłości.

Agata Młynarska to bez wątpienia ikona polskiej telewizji, w której zadebiutowała już ponad 30 lat temu. Widzowie mogli ją oglądać zarówno w Telewizji Publicznej, gdzie zaczynała swoją przygodę ze szklanym ekranem, Polsacie, jak również w TVN, w którym pracuje do dziś. Trudno sobie wyobrazić polską telewizję bez Agaty Młynarskiej. Mimo wielu wzlotów i upadków ta wciąż może cieszyć się ugruntowaną pozycją na rodzimym rynku. W tym roku TVP2 obchodzi swoje 50. urodziny. Z tej okazji, dziennikarkę wzięło na wspomnienia.

Meghan Markle, HarryMeghan Markle poroniła. "Ściskając swoje pierworodne dziecko, czułam, że tracę drugie"

Agata Młynarska wspomina swoje początki w TVP

Agata Młynarska nie pracuje już w Telewizji Publicznej dobre kilka lat, jednak nie przeszkodziło jej to w podzieleniu się kilkoma refleksjami na temat pracy w TVP. W końcu tam zaczynała swoją telewizyjną karierę. Dziennikarka zamieściła na Instagramie kilka archiwalnych zdjęć, a także opisała swoje początki na szklanym ekranie. A to przy okazji okrągłych urodzin TVP2. 

W tym roku mija 50 lat od powstania telewizyjnej Dwójki. Przyszłam do pracy w TVP2 w grudniu 1990 roku. Spędziłam w niej 16 lat. Współtworzyłam mnóstwo ważnych, wielkich, wspaniałych programów. Ale też mnóstwo małych, drobnych, nieistotnych. Był śmiech, radość, żarty, nerwy, łzy, rozpacz i radość. Wszystkie uczucia, życie w stresie i napięciu ze świadomością, że jak się uda, satysfakcja z sukcesu nagrodzi wszystko- czytamy we wpisie Młynarskiej. 

Dominic D'angelicaRzeczniczka ofiary D'Angelica: Sprawcy podpisali się swoimi imionami na jej ciele. Opowiedziała o przebiegu rozprawy

Dziennikarka przyznaje, że to właśnie praca w TVP nauczyła ją najwięcej w zawodzie. Dla Agaty Młynarskiej każdy program był tak samo ważny. 

Dla mnie każdy program był najważniejszy. Ten jedyny. Niezależnie od tego, czy była to wielka gala, wesoły program z piosenkami, czy rozmowa z gościem w studio. Na żywo czy nagrywany. Prowadzony przeze mnie lub „tylko” redagowany, reżyserowany czy wymyślany. Estrada, plener, studio, montażownie, teatry, sale koncertowe przenikały się i tworzyły korowód miejsc, postaci, spraw- dodaje.

Agata Młynarska podzieliła się również z internautami radą, którą kiedyś dostała do Niny Terentiew, gdy ta była jeszcze związana właśnie z Telewizją Publiczną.

Dwójka nauczyła mnie pracy. Dzięki niej telewizja nie ma dla mnie tajemnic. Dała mi przyjaciół, „powiększyła" rodzinę, zostawiła wspomnienia. Tej Dwójki już nie ma. Gdy Nina Terentiew przyjmowała mnie do pracy, powiedziała: "Telewizja to nieznośny kochanek, kochasz go bez pamięci, a on potrafi Cię zranić i zostawić bez słowa. Pamiętaj, to jest zawsze miłość bez wzajemności”. Zapamiętałam, ale jest w tym coś ważniejszego niż kaprys kochanka! Jest wielka, niesamowita miłość widzów. Ona nadaje sens tej pracy i jest odwzajemniona- podsumowała. 
 

Pod postem pojawiło się wiele komplementów pod adresem dziennikarki. Znaczna część komentujących internautów uważa, że dawna Dwójka już nigdy nie wróci, a czas dla Agaty Młynarskiej się zatrzymał. 

Racja tamtej dwójki już nie ma. Pani tworzyła tę telewizję!
Pani to była taka Dama Wariatka. Brakuje takiej osoby, brakuje takiej perełki i brakuje tamtej Dwójce.
Lata lecą a pani jak wino. Klasa sama w sobie. Teraz i wtedy jak zaczynała pani karierę- czytamy pod postem.

Pamiętacie Agatę Młynarską z czasów jej początków w TVP?

Zobacz wideo Młynarska o swoim stanie zdrowia. Zabrakło leku zapobiegającego nawrót jej choroby. "Wysyłają je za granicę