Margaret planuje emigrację? W najnowszym kawałku punktuje to, co się dzieje w Polsce. "Słowami jak widłami przerzucamy gnój"

Margaret opublikowała nowy teledysk do piosenki "No Future". Porusza w niej temat ostatnich wydarzeń w Polsce. Daje też znać, że myśli o emigracji, bo ma dość tego, co się u nas dzieje.

Na YouTube pojawił się najnowszy kawałek Margaret, który nagrała razem z Kukonem. Nosi on tytuł "No Future" i został stworzony latem, "kiedy szambo wybiło w naszym kraju po wyborach". Artystka we wpisie na Instagramie wyjaśniła, dlaczego opublikowali go przed Dniem Niepodległości. Taką decyzję podjęli "po tym, jak rząd postanowił, tym razem w środku szalejącej pandemii, uderzyć w kobiety i odwrócić uwagę kolejnym społecznym podziałem od własnej nieudolności w walce z wirusem".

Zobacz wideo Gwiazdy walczyły o prawa kobiet

Margaret opublikowała nowy utwór "No Future"

Margaret w swoim utworze punktuje to, co się dzieje w Polsce. Tekst jest mocny i bardzo dosadny. Zwróciła uwagę na to, że budujemy mur, który dzieli nasz kraj.

Za późno na bunt?
Ja w ringu, kolejna z rund
U mnie w kraju ciągle pół na pół
Na południu bez Meksyku
Budujemy mur
W rytm tłuczenia schabu - rapuje.
 

W dalszej części nie ukrywa swojej frustracji:

Moja Polska jest zmęczona rozkładaniem nóg
Słowami jak widłami przerzucamy gnój
Miła być letniak a nie znowu wku*w.

Margaret daje jasno do zrozumienia, że ma już dosyć tego, co się dzieje w Polsce. Myśli o emigracji, wybrała już nawet kierunek.

Kolejna zwrotka, że niedobrze mi jest tu
Lepsze jutro znów zatracisz się jak żul
Czas wymienić polskie złote na funt - sugeruje.

Pesymistycznie podkreśla też, że "tutaj nie widzi jutra". W podobny ton uderza Kukon, który również jest przygnębiony rzeczywistością w Polsce:

Moja Polska jest wolna i nie może najarać się
Ja nie znam prawa, ale nie każ mi umierać
Nie mamy wyboru, no więc jak mam dziś wybierać.
 

W związku z obostrzeniami, Margaret podjęła decyzję o przeniesieniu daty premiery płyty. Wyda ją 12 lutego 2021 roku. Jednak zapewnia, że nie zwalnia tempa, i do tego momentu dalej będzie nagrywać i publikować nowe numery.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.