Książę Harry wprost o ciężkim życiu Meghan Markle. "Nie miałem pojęcia, że to tak duży problem"

Książę Harry udzielił wywiadu dla magazynu "GQ". Opowiedział w nim o problemie, z którym od lat mierzy się Meghan Markle.

Książę Harry, choć zdecydował się odejść z rodziny królewskiej i przestał ją reprezentować, nadal udziela się w ważnych społecznych tematach. Obecnie razem z żoną Meghan Markle mieszka w Santa Barbara w Stanach Zjednoczonych, ale bacznie obserwuje sytuację na świecie. Ostatnio książę rozmawiał z Patrickiem Hutchinsonem z magazynu "GQ". Podczas rozmowy Harry opowiedział o przykrościach, z jakimi musiała zmierzyć się jego żona.

Zobacz wideo Księżna Meghan i książę Harry odwiedzili Canada House w Londynie

Książę Harry o nieprzyjemnościach, jakie spotkały Meghan Markle

Zarówno książę Harry, jak i Meghan Markle bardzo aktywnie wspierali protesty "Black Lives Matter" w Stanach Zjednoczonych. Była księżna sama przyznała, że wielokrotnie była ofiarą rasizmu. Teraz swoje zdanie wyraził Harry. Wyznał, że zrozumiał skalę problemu dopiero, gdy związał się z Meghan:

Ten protest nie jest zmierzeniem się czarnego z białym. To jest protest każdego człowieka przeciwko rasizmowi - powiedział Harry.
Nie miałem pojęcia, że (rasizm - przyp. red.) to tak duży problem. Nie miałem pojęcia, że w ogóle istnieje. A potem zajęło mi wiele czasu, zanim to zrozumiałem - musiałem zobaczyć, jak żyje z tym moja żona, dzień w dzień, tydzień w tydzień - dodał.

Harry wyznał, że choć sam nigdy nie był ofiarą rasizmu i wychował się w bezpiecznej rodzinie królewskiej, nie zdawał sobie sprawy, że jest to tak globalny problem. Dopiero gdy poznał Meghan i zobaczył, z czym ona musi się mierzyć, zrozumiał, że trzeba z tym walczyć:

Myślę, że jedną z najbardziej niebezpiecznych rzeczy jest to, że Ci ludzie, którzy są na stanowiskach władzy, niezależnie od tego, czy jest to polityka, czy media, nie do końca są świadomi swojego własnego uprzedzenia i przywilejów. W takiej sytuacji nie da się dążyć do rozwoju. [...] Tymczasem wszyscy odnoszą korzyści, jeśli czarna społeczność jest traktowana tak, jak powinna być traktowana - dodał na końcu.

Cały wywiad możecie zobaczyć poniżej:

 

Warto dodać, że Meghan Markle od lat angażuje się w walkę z dyskryminacją. W 2012 roku wzięła udział w specjalnej kampanii poświęconej rasizmowi.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.