Elżbieta Jaworowicz króluje w TVP od ponad 40 lat. Jej mentorka wspominała, dlaczego, to na nią postawiła. "Samą ją wybrałam"

Elżbieta Jaworowicz to żywa legenda Telewizji Polskiej. Jest na ekranie od ponad czterech dekad. Prezesi się zmieniali, a ona wciąż trwała. Jak ona to robi?

Elżbieta Jaworowicz jest jedną z niewielu prezenterek Telewizji Polskiej, która pojawia się na antenie tak długo, bowiem już ponad 40 lat. Sama zainteresowana o sobie nie opowiada zbyt wiele, jednak jak sama przyznaje, nie wybiera się jeszcze na emeryturę. Jaka jest Elżbieta Jaworowicz i jak udało jej się trafić na szklany ekran?

ZOBACZ TEŻ: Jaka jest Elżbieta Jaworowicz? Jej współpracownicy zabrali głos. Rzadko padają takie słowa

Jak Elżbieta Jaworowicz trafiła do TVP? 

Elżbieta Jaworowicz jest najbardziej znana z prowadzenia programu "Sprawa dla reportera". Jej ułożenie nóg jest już ikoniczne. Jak się okazuje, tego nauczyła ją Irena Dziedzic, która pomagała jej stawiać pierwsze kroki przed kamerą. Zmarła przed kilkoma miesiącami spikera, w archiwalnym wywiadzie, wróciła wspomnieniami do czasów, gdy poznała młodą, początkującą wówczas Elżbietę. 

Nie była panienką, która pcha się na ekran. Sama ją wybrałam, bo - jako jedna z niewielu dziewczyn przysłanych do mnie na konsultacje - całej nadziei na dostanie pracy nie pokładała w urodzie - mówiła Dziedzic.

Pozycja Elżbiety Jaworowicz w TVP jest niepodważalna. Prezesi zmieniali się wielokrotnie, a ona wciąż dzielnie trwała przy swoim. Fani dziennikarki mogą czuć się spokojni. Mimo że ta już niedługo skończy 75 lat, nie wybiera się na emeryturę.  

Ciągle czuję się potrzebna, więc o emeryturze nie myślę - zapewnia.

Elżbieta Jaworowicz bardzo rzadko udziela wywiadów. Jeżeli już się zgodzi, to z góry stawia warunek, aby rozmawiać jedynie o pracy. Może właśnie dlatego tak mało wiemy o jej życiu prywatnym.