Red Lipstick Monster zakażona koronawirusem! Test wykonała prywatnie. "System jest niewydolny"

Red Lipstick Monster opowiedziała o chorobie na YouTubie. Nagrała specjalny film, w którym skrytykowała działania rządu w walce z pandemią.

17 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o najwyższym jak do tej pory przyroście zakażeń na COVID-19 w Polsce (9622 przypadków). Pandemia nie ustaje, o czym coraz częściej mówią też nasi rodzimi celebryci. Właśnie na jaw wyszło, że koronawirusa ma znana youtuberka, Red Lipstick Monster. Ewa Grzelakowska–Kostoglu nagrała specjalny materiał na temat choroby. Padły mocne i, niestety, prawdziwe słowa.

 

Red Lipstick Monster opowiedziała o zakażeniu koronawirusem 

Ewa nie do końca wiedziała, od czego zacząć monolog, więc krótko stwierdziła, że "ma koronawirusa". Makijażystka wyznała, że test wykonała prywatnie, ponieważ chciała odwiedzić rodziców, a nie miała pewności, czy jest zdrowa.

Chciałam to zrobić w pełni odpowiedzialnie i mieć wynik najlepszego testu, czyli RT-PCR, który pobiera się z nosa i gardła. Chciałam to wiedzieć, żeby jechać do rodziców i cieszyć się tym kontaktem bez myśli, że mogłabym po prostu ich zabić. Są w grupie podwyższonego ryzyka i kontakt z wirusem mógłby być dla nich śmiertelny.

Grzelakowska-Kostoglu dodała, że jej mąż otrzymał negatywny wynik testu na obecność COVID-19. Ona sama uspokoiła fanów, że czuje się dobrze, a chorobę przechodzi bezobjawowo. Nie zmienia to jednak faktu, że blogerka musi teraz izolować się w domu, jednak nie wie, jak długo. Sanepid nie był w stanie jej pomóc.

Nigdzie nie jestem w stanie otrzymać odpowiedzi na swoje pytania, a mam ich mnóstwo! Mam siedzieć w domu i czekać, aż będę chora? Nasza procedura jest nieco utrudniona, dlatego, że większość ludzi ma jakieś objawy, jest kierowana na badania, dostaje wynik pozytywny przez lekarza i ma trochę większy zasób informacji. My jesteśmy trochę poza systemem, zwłaszcza teraz, gdy jest duża fala, to jesteśmy trochę pomijani... - stwierdziła oburzona.

Red Lipstick Monster wyraziła swoje niezadowolenie i dała do zrozumienia, że współczuje tym, którzy mają wszelkiego rodzaju objawy, a nie mogą być skierowani na profesjonalne badania.

Jesteśmy w tej chwili na takim etapie, że nas system już jest, bądź za chwilę będzie, niewydolny. Strasznie współczuję tym ludziom, którzy są na tych infoliniach. Oni próbują pomóc, ale to ich przerasta...

Koronawirus wśród gwiazd

Ewie życzymy dużo zdrowia, a Wam dużo rozwagi. Pamiętajcie, maseczki i dezynfekcja to dziś podstawa. Niedawno aktorka Natalia Samojlik opublikowała wstrząsający wpis i opisała, że straciła tatę oraz dziadka przez koronawirusa.

Pracujący w Polsacie i od lat prowadzący prognozę Jarosław Kret kilka dni temu opisał objawy, które mogą wskazywać, że zakaził się koronawirusem. "W życiu nie byłem tak chory. Nie wiem, co mam ze sobą zrobić. Straciłem smak i węch" - powiedział w rozmowie z portalem Polsat News.

Więcej o: