Kasia Tusk w towarzystwie Jane Austen piecze szarlotkę. Największe wrażenie robi piekarnik za 16 tysięcy złotych. Obłędny!

Kasia Tusk ma szczególny dar do urządzania naokoło siebie przestrzeni w sposób niezwykle estetyczny. Na Instagramie podzieliła się przepisem na szarlotkę i przy okazji pokzała, jak urządzona jest jej kuchnia. Sam piekarnik wart jest grube pieniądze.

Kasia Tusk od wielu lat prowadzi bloga, na którym z powodzeniem zarabia. Dzięki temu stać ją na mieszkanie jak wyjęte z francuskiego żurnala. Jest jasno, przestronnie, estetycznie. Nie inaczej wygląda jej kuchnia, której fragment pokazała na swoim Instagramie

Kasia Tusk pokazuje kuchnię

Kasia Tusk kuchnię urządziła w tym samym stylu, w jakim ma pozostałe wnętrza. Jest w niej bardzo dużo światła dziennego dzięki wielkim oknom (pomieszczenie było kiedyś werandą, ale zostało przekształcone na przestronną kuchnię). Pod oknami na białych szafkach położono kamienny, również biały blat. Na jednej ze ścian królują białe prostokątne kafelki. Na podłodze - białe płytki przeplatane czarnymi kwadracikami. Do tego stół w pięknym drewnianym kolorze i można gotować:

Zobacz wideo Kasia Tusk piecze szarlotkę w piekarniku wartym ponad 16 tysięcy złotych

Jednak największe wrażenie robi kuchenka z ogromnym piekarnikiem. Jest robiona na zamówienie we francuskiej firmie Lacanche. Motto marki brzmi "fortepiany gastronomii" i rzeczywiście, jest to kuchnia z najwyższej półki. Przyjemność posiadania takiego cudeńka w swojej kuchni kosztuje, bagatela, prawie 4 tysiące euro (model Cormartin, który widzimy w kuchni Kasi Tusk, sprzedawany jest mniej więcej właśnie w takiej cenie).

Kasia wybrała model z czterema palnikami gazowymi z frontem w odcieniu chłodnej szarości. Do tego stal i złocone uchwyty w rustykalnym stylu... Jest czego zazdrościć.

W takiej kuchni aż prosi się, żeby wznieść się odrobinę ponad poziom życia zwykłego szarego człowieka. Kasia, w czasie przygotowywania szarlotki, proponuje swoim obserwatorom słuchanie ebooka "Dumy i Uprzedzenia" Jane Austen w angielskiej wersji.

Pieczemy w towarzystwie Jane Austen - napisała na InstaStory. - Kto też uwielbia tę wymianę zdań między Elizabeth i Panem Darcy?
 

W przygotowywaniu ciasta towarzyszyła Kasi córka, która potem ze smakiem zajadała wypieki.

Totalnie najładniejsza kuchenka Instagrama! - zachwycają się fanki.

A my potwierdzamy. Trudno o piękniejszą.