Jennifer Aniston reaguje na atak na LGBT+ w Warszawie. Gwiazda nie pozostała obojętna na homofobiczne zachowania

Fotograf o polskich korzeniach, Alexi Lubomirski, opublikował post dotyczący ostatnich wydarzeń w Warszawie. Na wpis zareagowała Jennifer Aniston.

W piątek, 7 sierpnia, pod siedzibą Kampanii Przeciw Homofobii w Warszawie odbył się protest przeciwko decyzji sądu o dwumiesięcznym pozbawieniu wolności aktywistki LGBT+. Margot z kolektywu Stop Bzdurom została oskarżona o uszkodzenie furgonetki z homofobicznymi hasłami. Aresztowanie Margot odbiło się szerokim echem w mediach, a wszystko za sprawą agresywnego zachowania policji, która interweniowała podczas wydarzeń na Krakowskim Przedmieściu. Sytuacja wywołała wielkie poruszenie zarówno w polskich, jak i zagranicznych mediach. Zainteresowała się nią również Jennifer Aniston.

Zobacz wideo Jennifer Aniston, Courteney Cox i Lisa Kudrow połączyły siły w słusznym celu. Nagrały filmik nawiązujący do "Przyjaciół"

Jennifer Aniston poruszona zamieszkami na Krakowskim Przedmieściu

Nie cichną echa po piątkowych wydarzeniach na Krakowskim Przedmieściu. Po aresztowaniu Margot wybuchły zamieszki, podczas których policja zatrzymała 48 osób. Wstrząsające zdjęcia, które wówczas zrobiono, obiegły światowe media. Mnóstwo gwiazd ze świata show-biznesu zareagowało na wydarzenia w Warszawie. Wśród nich znalazł się Alexi Lubomirski, brytyjski fotograf o polskich korzeniach. Pracował z największymi gwiazdami, takimi jak Jennifer Aniston, Charlize Theron czy Beyonce. Fotografował również członków rodziny królewskiej. Nie pozostał obojętny na to, co dzieje się obecnie w Polsce, a na Instagramie przedrukował wpis, który opublikowała na swoim profilu Anja Rubik.

Za każdym razem jak widzę furgonetki z homofobicznymi hasłami, muszę się mocno powstrzymywać, aby nie rzucić czymś w te napisy pełne nienawiści! Jak to możliwe, że w biały dzień promowane są kłamstwa i nietolerancja! Kiedy stało się to ok!? To, co dzieje się w tej chwili w Polsce, jest bardzo niebezpieczne! Jeśli dziwicie się reakcji Margot czy protestom w całej Polsce… Oto cytat z dzisiejszego artykułu Wojciecha Czuchnowskiego. „Każda akcja rodzi reakcję. Publiczne wystąpienia i protesty osób LGBT oraz wspierających ich aktywistów nie wzięły się znikąd. Tęczowe flagi na pomnikach oraz inne formy ulicznej aktywności to reakcja na kampanię kłamstw, nienawiści i nietolerancji, którą obecna władza w ostatnich miesiącach podsyca i nakręca”. (...) Wykrzyczmy wspólnie nasz opór - napisał Lubomirski na profilu.

Alexi LubomirskiAlexi Lubomirski screen z Instagram @alexlubomirski

Post fotografa spotkał się z żywą reakcją ze strony internautów. Jennifer Aniston również poparła głos Lubomirskiego, klikając wirtualne serduszko na Instagramie.

Dzień po zdarzeniach na Krakowskim Przedmieściu odbył się protest środowisk LGBT+ pod hasłem - NIGDY NIE BĘDZIESZ SZŁA SAMA! // solidarnie przeciw queerfobii.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.