Najnowsza biografia ma rzucić nowe światło na konflikt księcia Williama i Harry'ego. "Byłem poruszony do łez"

Od niedawna książę William i Harry nie żyją w zbyt dobrych relacjach. Ich konflikt został opisany w książce biograficznej.

Prywatne życie brytyjskiej rodziny królewskiej od lat cieszy się niemałym zainteresowaniem mediów na całym świecie. Trzeba jednak przyznać, że pojawienie się Meghan Markle na dworze dało początek tysiącom plotek i domysłów. Jednym z gorętszych tematów był rzekomy konflikt pomiędzy braćmi WilliamemHarrym. Z czasem okazało się, że relacje książąt rzeczywiście uległy ochłodzeniu. Między innymi o tym pisze Robert Lacey w swojej najnowszej książce biograficznej.

Książę William i Harry. Dlaczego się pokłócili?

Na rynku nie brakuje książek poświęconych członkom brytyjskiej rodziny królewskiej. Oficjalnie figurują jako biografie, jednak nawet w nich zdarzają się niepotwierdzone informacje. Inaczej ma być w przypadku pozycji zatytułowanej "Battle of Brothers: William and Harry". Jej autorem jest Robert Lacey - konsultant historyczny pracujący przy serialu "The Crown".

Nie trzeba być znawcą rodziny królewskiej, aby uznać, że książęcy bracia różnią się od siebie. Swego czasu Harry był stałym bywalcem imprez i zdarzało mu się wplątać w drobne skandale. William z kolei był kreowany na znacznie spokojniejszego. Ponoć kryzys w ich relacji rozpoczął się od ślubu Harry'ego z Meghan Markle. Autor książki o książętach twierdzi, że dotarł do sedna braterskiego konfliktu.

Byłem zdumiony, a czasem poruszony do łez przez świeże szczegóły i spostrzeżenia, które odkryłem podczas badania tej historii konfliktu rodzinnego - czytamy w komunikacie prasowym Roberta Lacey.

Autor dodał też, że pisząc biografię Williama i Harry'ego posiłkował się wspomnieniami krewnych i przyjaciół braci. Sami jesteśmy ciekawi, co tak naprawdę poróżniło arystokratów. Wiele wskazuje na to, że odpowiedź na to pytanie już niedługo trafi do powszechnego obiegu.