Carlos Ruiz Zafón nie żyje. Autor "Cienia wiatru" zmarł w wieku 55 lat

Hiszpański pisarz Carlos Ruiz Zafón zmarł w wieku 55 lat w swoim domu w Los Angeles. Twórca takich bestsellerów jak "Cień wiatru" i "Gra anioła" zmagał się z chorobą nowotworową.

Informacja o śmierci Carlosa Ruiza Zafóna została opublikowana na jego oficjalnej stronie na Facebooku. Informację tę potwierdziły także hiszpański dziennik "El Pais" oraz agencja informacyjna Agence France Presse.

Pisarz Carlos Ruiz Zafón zmarł dzisiaj 19 czerwca 2020 r. w wieku 55 lat w swoim domu w Los Angeles w Stanach Zjednoczonych z powodu raka

- głosi wpis na stronie internetowej autora. 

Kim był Carlos Ruiz Zafón?

Carlos Ruiz Zafón urodził się 25 września 1964 roku w Barcelonie. Z wykształcenia był dziennikarzem. Początkowo pracował w marketingu, ale latach 90. przeprowadził się do Los Angeles, gdzie poświęcił się pisaniu scenariuszy filmowych i powieściopisarstwu. Jego pierwsze książki zaczęły się ukazywać właśnie w tamtym okresie. Początkowo Zafón pisał dla młodzieży, jednak prawdziwy rozgłos przyniósł mu cykl "Cmentarz zapomnianych książek" skierowany do starszych czytelników. Na tę serię składają się powieści "Cień wiatru", "Gra anioła", "Więzień nieba" oraz "Labirynt duchów". 

Więcej o: