Jerzy Pilch nie żyje. Gwiazdy żegnają zmarłego pisarza: Wojewódzki, Trzaskowski, Olejnik. "Przecież byliśmy umówieni"

Jerzy Pilch zmarł 29 maja w swoim domu w Kielcach. Gwiazdy żegnają pisarza w mediach społecznościowych.

Jerzy Pilch zmarł w wieku zaledwie 68 lat. O jego śmierci poinformowała "Gazeta Wyborcza". Nie jest znana dokładana przyczyna odejścia pisarza, jednak wiadomo, że od kilku dni miał problemy z ciśnieniem. Śmierć Jerzego Pilcha poruszyła nie tylko fanów jego literatury, ale również wiele gwiazd. Ci w mediach społecznościowych żegnają zmarłego mistrza. 

ZOBACZ TEŻ: Jerzy Pilch nie żyje. Pisarz zmarł w wieku zaledwie 68 lat

Gwiazdy żegnają Jerzego Pilcha 

Śmierć Jerzego Pilcha była wielkim zaskoczeniem. Wydawało się, że z jego zdrowiem wszystko jest w porządku. Co więcej, do końca swoich dni był wszystkiego świadomy. Odszedł nagle. Ta smutna informacja poruszyła także gwiazdy, które dały upust emocjom w mediach społecznościowych. Jednym z pierwszych, którzy pożegnali pisarza był Kuba Wojewódzki.

Jerzy Pilch. Panie Jerzy. Przecież byliśmy umówieni... - napisał na Instagramie.
 

Pamięć po pisarzu uczcił także prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski

Niesamowity umysł, mistrz języka. Zawsze potrafił znaleźć celny komentarz, zawsze potrafił użyć do niego właściwych słów. Nagradzany – zawsze zasłużenie. Będzie nam bardzo brakowało Jerzego Pilcha, jego książek i tekstów - czytamy w jego poście. 
 

Śmierć pisarza dotknęła także Karolinę Korwin Piotrowską oraz Monikę Olejnik. W mediach społecznościowych dziennikarek również pojawiły się pożegnalne wpisy.

Jerzy PilchJerzy Pilch instagram.com@monikaolejnik._official

Jerzy Pilch zmarł 29 maja w wieku zaledwie 68 lat. Do tej pory nie znana jest dokładna przyczyna jego śmierci. Informacje dotyczące uroczystości pogrzebowych pojawią się najprawdopodobniej dopiero w sobotę. 

Więcej o: