Jerzy Pilch nie żyje. Pisarz zmarł w wieku zaledwie 68 lat

Jerzy Pilch zmarł w piątkowe popołudnie. O śmierci pisarza poinformowała "Gazeta Wyborcza".

Jerzy Pilch zmarł w piątkowe popołudnie w swoim domu w Kielcach. Od kilku dni miał problemy z ciśnieniem. Odszedł w wieku zaledwie 68 lat. 

Nie żyje Jerzy Pilch

Do tej pory nie wiadomo jeszcze, jaka jest dokładna przyczyna śmierci Jerzego Pilcha. Laureat Nagrody Literackiej "Nike" od jakiegoś czasu miał problemy z ciśnieniem, jednak nie można jeszcze stwierdzić, że to było bezpośrednią przyczyną jego śmierci. 

Jaki był Jerzy Pilch? Jego żona na łamach "Gazety Wyborczej" wspomina go jako ciepłego, czułego i otwartego na innych człowieka. 

Do ostatnich chwil życia był świadomy. Był ciepłym, czułym człowiekiem. Kochał życia, nie był samotnikiem, jak próbowano go przedstawiać - powiedziała  żona pisarza, Kinga.

W Internecie nie brakuje poruszających, pożegnalnych wpisów.

Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Jerzego Pilcha, wybitnego pisarza, świetnego felietonisty, a przez wiele lat - autora tygodnika "Polityka", osoby niezwykle ważnej dla bardzo wielu moich koleżanek i kolegów w redakcji - czytamy w jednym z tweetów.

ZOBACZ TEŻ: Olga Bończyk nie pogodziła się ze śmiercią Zbigniewa Wodeckiego. W gorzkich słowach opowiada: Odebrano mi prawo do żałoby

Kim był Jerzy Pilch?

Jerzy Pilch był pisarzem, publicystą, dramaturgiem i scenarzystą filmowym, a także laureatem nagrody literackiej "Nike". Urodził się w Wiśle w 1952 r. Spod jego ręki wyszło wiele dzieł literackich m.in.: „Rozpacz z powodu utraty furmanki”, "Marsz Polonia", "Spis cudzołożnic", "Pod mocnym aniołem", "Wiele demonów", czy "Tezy o głupocie, picu i umieraniu".

Jerzy Pilch miał 68 lat. Nie wiadomo jeszcze, jaka była dokładna przyczyn jego śmierci, a także, kiedy odbędą się uroczystości pogrzebowe.

Więcej o: