Natalia Szroeder komentuje zamieszanie wokół radiowej Trójki. "To druzgocące, oburzające, smutne". Padły mocne słowa

Natalia Szroeder odniosła się do wydarzeń z minionego piątku i usunięcia ostatniego notowania Listy Przebojów Trójki, na której królował utwór Kazika z politycznymi aluzjami.

Natalia Szroeder solidaryzuje się z polskimi artystami i krytykuje działania radiowej Trójki. Wszystko związane jest z ocenzurowaniem przez stację utworu Kazika, w którym muzyk skrytykował Jarosława Kaczyńskiego. Co napisała? 

Zobacz wideo Natalia Szroeder odpowiada na pytania fanów

Natalia Szroeder odniosła się do afery w radiowej Trójce

Gwiazda opublikowała w niedzielę krótkie oświadczenie, w którym odniosła się do wolności słowa i opowieści swoich rodziców. 

Pamiętam opowieści moich rodziców o cenzurze w latach 80. O bohaterskich artystach, którzy ryzykują wszystko, nie dawali za wygraną o nadziei na zmianę. Uwielbiałam te historie, uwielbiałam wracać do piosenek z tamtych latach, słuchać między wierszami, podziwiać odwagę tych ludzi i czuć wdzięczność, że teraz jest inaczej - zaczęła. 

Artystka dała wyraz swojego niezadowolenia i zaskoczenia nad tym, co wydarzyło się 15 maja.

Jestem zdruzgotana, że to piękne prawo, w którym miałam szczęście się wychować, które było mi dane od zawsze przez moich rodziców i dziadków z trudem wywalczone przez wiele bohaterskich istnień, prawo do wolności słowa, zostaje nam odbierane.To druzgocące, oburzające, smutne.

Takie słowa z ust gwiazdy to spore zaskoczenie. Nie da się ukryć, że cała afera ma podłoże polityczne, a od tego świata Natalia starała się przecież trzymać jak najdalej. Wiele razy powtarzała, że ma swoje zdanie, ma swoje poglądy, sympatie i antypatie polityczne, ale nigdy nie wypowiadała się na te tematy publicznie. Uważamy jednak, że bardzo dobrze zrobiła, publikując to krótkie oświadczenie. Artyści powinni dziś trzymać się razem. Dawid Podsiadło i wielu innych już zapowiedziało przecież, że nie chcą, by ich utwory były grane w radiu, które ocenzurowało nowy singiel Kazika. 

 
Więcej o:
Komentarze (6)
Natalia Szroeder komentuje zamieszanie wokół radiowej Trójki. "To druzgocące, oburzające, smutne". Mocne słowa
Zaloguj się
 • jaki40

  Oceniono 4 razy 4

  "..był Luxemburg, chata, szkło..." Słowa piosenki Perfect ! Ciekawe ilu czytelników zrozumie te słowa ? Wyjaśnię, za komuny jedynie prywatki, z uchem przy radiu i słuchanie listy przebojów Radia Luxemburg, czasem z wystanym w kolejce winem, na przemian z radiem Wolna Europa z głosem Jeziorańskiego !!! Marzyliśmy wtedy o wolnej, dobrej muzyce, w wolnej ojczyźnie, a nie o konkursach piosenki żołnierskiej w Kołobrzegu w autorytarnym kraju !!! Widać że rządzący marzą o nowych konkursach drukując i manipulując kuponami do wyborów !

 • ciastkozaur

  Oceniono 3 razy 3

  Zdruzgotany wyjec i tandeciara nigdy nie był grany na antenie Trójki, bo jej muzyka jest zbyt tandetna do tej stacji, więc sobie może być zdruzgotana i komentować RMF i inny szajs na swoim poziomie.

 • bestie-1976

  Oceniono 2 razy 2

  Nie znam. Straciłem coś? Idę klocka postawić.

 • pan_malowany

  Oceniono 1 raz 1

  Serio? Zyl sobie nie pociela z tej rozpaczy?

 • edza4

  Oceniono 5 razy 1

  Komentarz jest taki ,tak chciał suweren i nie ma co się ślinić,trzymanie nas za mordę daje poczucie bezpieczeństwa więc mamy to co chcieliśmy jako społeczeństwo.Podzielić społeczeństwo to wyższa szkoła jazdy ale jak widać niektórym przyszło to z łatwością bo póżniej takimi łatwiej się rządzi.

 • general_suweren

  0

  Kto to, koorwa, jest???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX