Grażyna Wolszczak planuje przejąć siedzibę teatru Tomasza Karolaka? "Jest rozgoryczony". Dyrekcja IMKI wydała oświadczenie

Tego w polskim show-biznesie jeszcze nie było. Do mediów przedostała się informacja o planach Grażyny Wolszczak wobec siedziby teatru IMKA.

Tomasz Karolak od dekady piastuje stanowisko dyrektora w warszawskim teatrze IMKA. W tym roku aktor planował huczne uczczenie dziesięciolecia jego działalności, ale jak donosi "Super Express", na jego drodze stanęła koleżanka z branży - Grażyna Wolszczak. Gwiazda "Na Wspólnej" planuje ponoć przejąć budynek, który podnajmuje teatr.

Tomasz Karolak znów w tarapatach

W ostatnim czasie prowadzenie teatru przysporzyło Karolakowi wiele problemów. Kilka miesięcy temu w mediach pojawiła się informacja o tym, że aktor zadłużył się u byłego prezesa klubu żużlowego Falubaz Zielona Góra. Finalnie udało mu się zażegnać kryzys i uregulować kwestie finansowe. Niestety jego szczęście nie trwało długo. Przyjaciele donieśli mu, że Grażyna Wolszczak chce przejąć IMKĘ.

Gdy jej teatr Garnizon Sztuki w 2015 r. był bezdomny, po przyjacielsku przyjął go pod swój dach. Teraz dowiedział się, że Grażyna już od grudnia 2019 r. planowała przejęcie IMKI za jego plecami. Jest rozgoryczony - zdradził kolega Karolaka w rozmowie z tabloidem.

Właścicielem budynku, w którym znajduje się teatr, jest ZHP. Aktor liczy, że uda mu się dogadać z harcerzami.

Ufam w mądrość ZHP. To harcerze. Sam byłem harcerzem i wiem, jakie mają zasady. Bądź rycerski to jedna z nich - wyznał "Super Expressowi".

Teatr IMKA wydał oświadczenie

W serwisie internetowym e-teatr.pl pojawiło się oświadczenie dyrekcji IMKI odnośnie całej sprawy. Czytamy w nim między innymi, że Grażyna Wolszczak już kilka miesięcy temu rozpoczęła negocjacje mające na celu przejęcie powierzchni teatralnej IMKI. Przytaczamy fragmenty oświadczenia. 

Grażyna Wolszczak goszcząc na naszej scenie, znała problemy z jakimi się borykaliśmy, ale też plany jubileuszowe na jesień, miała wiedzę o przyznaniu IMCE dotacji, co w żaden sposób nie przeszkodziło jej za naszymi plecami, realizować bez poczucia przyzwoitości własne cele, sprowadzające się do wrogiego przejęcia naszej sceny. Trzeba podkreślić, że Teatr IMKA i prowadzona przez Grażynę Wolszczak Fundacja to podmioty konkurencyjne, realizujące zbieżne cele statutowe. Dlatego jej działania związane z siedzibą Teatru IMKA wyczerpują znamiona czynu nieuczciwej konkurencji.
Istotnym elementem gry prowadzonej przez Grażynę Wolszczak, był kłamliwy argument wykorzystywany do negocjowania umowy z zarządcą budynku, iż repertuar Teatru IMKA to de facto jej spektakle. Fakty są takie, że na 15 granych w Teatrze IMKA tytułów – Grażyna Wolszczak ma tylko trzy i tylko jeden gromadzi komplet widzów.
Postawa Grażyny Wolszczak już spotkała się z krytyczną oceną współpracujących z nami podmiotów, którzy także utracili zaufanie do niej i nie widzą w niej wiarygodnego partnera do rozmów.

Nasz anonimowy informator donosi, że branża jest zbulwersowana i stoi po stronie Tomasza Karolaka. Co więcej, aktorka już wcześniej miała planować przejęcie innego teatru w Warszawie.

Kilka lat temu podobna sytuacja miała miejsce w teatrze Capitol w Warszawie. Po nieudanej próbie objęcia stanowiska dyrektora, Pani Wolszczak ma zakaz wstępu do tego miejsca - dowiadujemy się.

Głos zabrał też menedżer Grażyny Wolszczak. Otrzymaliśmy od niego następujące oświadczenie.

Z dniem 30 czerwca 2020 roku wygasa umowa najmu między Związkiem Harcerstwa Polskiego a Teatrem IMKA sp z oo mieszczącym się przy ul. Marii Konopnickiej 6 w Warszawie. ZHP podjął decyzję o pozostawieniu tej przestrzeni dla działalności teatralnej i zaproponował Fundacji Garnizon Sztuki dalsze prowadzenie tego miejsca. Fundacja jako zewnętrzny producent od kilku lat prowadzi swoją działalność w Teatrze Imka, którą wynajmuje na zasadach komercyjnych.
Niniejszym informujemy, iż zamierzamy honorować wszystkie zobowiązania Teatru Imka wobec innych zewnętrznych producentów dotyczące ustalonego repertuaru na jesień 2020 roku, repertuar ten pozostaje bez zmian.
Pierwszym działaniem/zobowiązaniem Fundacji Garnizon Sztuki jest dostosowanie Teatru do przepisów obowiązujących w szczególności w zakresie bhp, ppoż i innych.

Jesteśmy ciekawi, jak zakończy się ta sprawa.

Więcej o:
Komentarze (34)
Grażyna Wolszczak planuje przejąć teatr Tomasza Karolaka. "Jest rozgoryczony"
Zaloguj się
 • 0zatkaokakao0

  Oceniono 28 razy 20

  Wolszczak ma wolskie poczucie prawa i sprawiedliwości jak widzę...

 • darek638

  Oceniono 21 razy 17

  Tasiemcowych seriali nie oglądam. Pani Wolszczak najbardziej w ostatnich latach
  zapamiętałem z "brawurowej akcji" kiedy domagała się od miasta(albo państwa?)
  zadośćuczynienia za zanieczyszczone powietrze, którym musi oddychać.
  Co ciekawe ten dęty proces ponoć wygrała?! Tomek Karolak to przeciętny aktor
  ale z tego co piszą sporo własnych pieniędzy inwestował w teatr, żeby prezentować
  ambitniejszy repertuar. Co na to stojący u boku Pani Wolszczak "chłopak" z Muranowa?

 • Iwona Wojcik

  Oceniono 27 razy 15

  Wstrętny silikonowy babsztyl. Dwadzieścia lat temu wyglądała jak powiatowa bufetowa. Przypięła się do Harasimowicza i bryka. Powiedzieć szuja to nic nie powiedzieć.

 • c.t.k

  Oceniono 12 razy 10

  Mój Dziadek, w takich przypadkach "wykolegowania", zwykł mówić: "A ch*j z nimi".

 • gelerthh

  Oceniono 13 razy 7

  Hmm a może ... to jednak nie zawód ro charakter

 • nieadekwatna

  Oceniono 9 razy 5

  W branży wiadomo powszechnie, że. Karolakiem i IMKĄ lepiej nie współpracować, historie o tym jak zalegają z płatnościami obrosły już legendą. Więc to, że w końcu ktoś straci cierpliwość to była tylko kwestia czasu. Mnie też swego czasu próbowali zrobić w trąbę na kilka tysięcy, więc płakać nie będę.

 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 14 razy 4

  Widzę, ze znacie już wszystkie okolicznosci. Tymczasem z oświadczenia wynika, że to ZHP zaproponowało Wolszczak wynajem, widocznie majac dość problemów z Karolakiem.

 • awitold4

  Oceniono 12 razy 4

  To bardzo budujące, drodzy aktorzy, że w tych trudnych czasach, kiedy nie ma co oglądać, postanowiliście ky uciesze gawiedzi napiepszać się między sobą ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX