Miały być rajskie wakacje, ale nie wyszło. Cichopek, Kurdej-Szatan i Górski utknęli na Wyspach Kanaryjskich

Polskie gwiazdy udały się na Wyspy Kanaryjskie. Burza Kalima uniemożliwia im powrót do kraju.

Katarzyna Cichopek, Barbara Kurdej-Szatan i Robert Górski wybrali się na zimowy urlop do ciepłego regionu Hiszpanii. Na ich (nie)szczęście nad Wyspy Kanaryjskie podczas ich pobytu dotarła tzw. Kalima, czyli pył lub piasek, który znad Oceanu Atlantyckiego przybył znad marokańskiej części Sahary. Powstaje ona przez transport pyłów przez wiatry, które są związane z burzami piaskowymi nad Saharą. Celebryci na Instagramie pokazali, jak wyglądają Wyspy Kanaryjskie podczas Kalimy. 

ZOBACZ: Jak wakacje spędzają polskie gwiazdy?

Zobacz wideo

Gwiazdy vs. Kalima

Katarzyna Cichopek na Instagramie podzieliła się krótkim nagraniem, na którym pokazuje, że pył jest dosłownie wszędzie. Aktorka pokazała, że na hotelowym balkonie widać, że drobne cząstki piasku pokryły całą jego powierzchnie. 

Katarzyna Cichopek i kalimaKatarzyna Cichopek i kalima screen Instagram/katarzynacichopek

Gwiazda "M jak Miłość" udostępniła także zdjęcie, na którym doskonale widać pomarańczowy pył. Można zauważyć, że w powietrzu unosi się pył znad marokańskiej części Sahary.

 

Z powodu Kalimy odwołane zostały loty, bo widoczność sięga 4-5 metrów. Dwa lotniska na Teneryfie i jedno na Gran Canarii przestały przyjmować samoloty. Zamknięto porty lotnicze, przez co turyści utknęli na wyspie.

Barbara Kurdej-Szatan spotkała na Fuerteventurze kabareciarza Roberta Górskiego z partnerką. Chociaż na opublikowanym przez aktorkę zdjęciu wszyscy się uśmiechają, celebrytka obawia się, że nie wróci do kraju na premierę najnowszego filmu z jej udziałem. 

Przerażeni turyści przysypani Kalimą pozdrawiają serdecznie wszystkich Polaków! Jednocześnie informujemy, że z powyższych powodów nie jesteśmy pewni, czy dotrzemy do Polski na czas. Z góry przepraszamy naszych pracodawców - napisała Kurdej-Szatan. 
 

Na szczęście gwiazdy bezpiecznie powróciły do kraju wylatując z lotniska na Gran Canarii, o czym Barbara Kurdej-Szatan poinformowała na instagramowej relacji. 

Polskie gwiazdy chętnie dzielą się zdjęciami z wyjazdów. Katarzyna Cichopek kusiła prosto z Wysp Kanaryjskich, Anna Czartoryska pokazała dzieci na egzotycznej wyprawie, a Edyta Pazura relacjonowała pobyt z rodziną na Dominikanie

DK