To był najbardziej żenujący moment Oscarów. Reakcja Billie Eilish już jest memem

Kiedy Maya Rudoph i Kristen Wiig śpiewały ze sceny w czasie Oscarów, uwaga kamer na moment skupiła się na Billie Eilish. Jej mina mówi dokładnie to, co wszyscy sobie pomyśleli, ale nikt nie miał odwagi powiedzieć głośno.

Występ Mai Rudoplh i Kristen Wiig w czasie 92. ceremonii Oscarów w pewnym sensie przejdzie do historii. Był absurdalny do bólu, a poziom żenady został przekroczony po wielokroć. Kiedy jednak cała sala w Dolby Theatre zachowała kamienną twarz, Billie Eilish jedną miną wyraziła to, co wszyscy w tym momencie mieli w głowach.

Oscary 2020. Billie Eilish zostaje memem

Maya Rudoplh i Kristen Wiig naprawdę starały się rozbawić publiczność. Żartowały (rzucały strasznymi sucharami), śmieszkowały ze sceny, a na sam koniec jeszcze zaśpiewały. Ich duet wprawił publiczność w osłupienie, jednak kamerzystom udało się uchwycić minę Billie Eilish. I to trzeba zobaczyć na własne oczy, bowiem Billie całą sobą oddała słynne ostatnio określenie "ok, boomer":

embed

To był jeden z bardzo nielicznych momentów, kiedy Billie w ogóle pojawiła się na ekranie, będąc jeszcze wśród publiczności. Dlatego tym bardziej doceniamy, że udało się uchwycić tę minę.

Nie minęła jeszcze godzina od momentu zakończenia całej gali Oscarów, a Billie już stała się memem. Fotka z jej miną niesie się po Twitterze z przeróżnymi podpisami:

Mamo, przestań mnie zawstydzać...
Czy jest mina dla "ok, boomer"?
Nagroda za największą przygodę trafia do twarzy Billie Eilish.
Kiedy widzisz starych ludzi, którzy próbują być śmieszni...
Kiedy przypominam sobie, że rano idę do pracy...
Kiedy widzę siebie na nagraniu.

Na Twitterze zaczyna się również pojawiać jeszcze inne wyjaśnienie miny Billie. Na nagraniu rzeczywiście przez ułamek sekundy widać, że spogląda gdzieś w bok od sceny, na której Maya Rudoph i Kristen Wiig starają się być zabawne. Fani Billie tłumaczą to tak, że wokalistka zobaczyła się sama na ekranie i skrzywiła się - ale ta opcja interpretacji miny Billie zdecydowanie mniej nam się podoba. Tym bardziej, że występu Rudolph i Wiig nie ma co bronić, bo naprawdę to było żenujące.

Oscary 2020 - Pełne wyniki > > >

Przypomnijmy, że Billie Eilish wystąpiła również na oscarowej scenie. Choć nie odebrała statuetki, zaśpiewała "Yesterday" The Beatles w ramach wspomnienia aktorów, którzy odeszli w tym roku. Nie tylko ona dostąpiła tego zaszczytu. Jedyna Polka, która tej nocy zawitała na scenie Dolby Theatre, Katarzyna Łaska, wystąpiła u boku Idiny Menzel.

Cały występ Mai Rudolph i Kristen Wiig (a także moment chwały Billie Eilish) możecie zobaczyć tutaj: