Teresa Lipowska zdradziła, ile wynosi jej emerytura. Za tę kwotę ciężko przeżyć cały miesiąc

Teresa Lipowska, gwiazda serialu "M jak miłość", zdradziła wysokość swojej emerytury. Ta kwota nie pozwala na godne życie. Na szczęście aktorka wciąż jest aktywna zawodowo.

Teresy Lipowskiej nikomu przedstawiać nie trzeba. Od lat możemy podziwiać ją bowiem w roli Barbary Mostowiak w serialu "M jak miłość". Aktorka jest aktywna zawodowo, co ratuje ją przed życiem "od pierwszego do pierwszego". Właśnie zdradziła, ile wynosi jej emerytura.

Teresa Lipowska pojawiła się na Telekamerach. Zapytaliśmy ją o Witolda Pyrkosza

Zobacz wideo

Teresa Lipowska o swojej emeryturze

Teresa Lipowska otwarcie mówi, z jakimi problemami muszą mierzyć się seniorzy w Polsce. Niedawno w "Pytaniu na Śniadanie" ubolewała nad cenami leków.

Mieliśmy jako seniorzy mieć leki darmowe, a ja byłam ostatnio w aptece i na dziewięć leków żadnego nie miałam za darmo. Tak że dziękuję za opiekę... - mówiła.

Aktorka chce walczyć godne życie dla osób starszych. Dlatego teraz w rozmowie z "Super Expressem" wyjawiła, ile wynosi jej emerytura. Przy okazji podkreśliła, jak duże ma szczęście, że wciąż może pracować zawodowo.

Oczywiście, można dyskutować nad tym, czy jest to emerytura wysoka, czy niska, po 60 latach pracy te 2200, a 2000 złotych na rękę. Uważam, że to jest taka średnia emerytura, bo bywają gorsze. To jest tylko i wyłącznie z gaży, czyli z części w teatrze, a nie od żadnych dodatków, filmów czy koncertów… Gdybym nie miała takiego wielkiego szczęścia, a w moim wieku to jest wyjątkowe szczęście, że trafiłam na serial, który mi, że tak powiem, uzupełnia tę emeryturę co miesiąc, i mogę sobie pozwolić na parę rzeczy, to byłoby bardzo cieniutko - powiedziała.

Warto dodać, że Teresa Lipowska nie jest pierwszą gwiazdą, która narzeka na emeryturę. Niedawno ten sam problem poruszyła Maryla Rodowicz, która wprost wyznała, że boi się o swoją przyszłość. Więcej przeczytacie TUTAJ.

KM

Więcej o: