Teresa Lipowska zdradziła, ile wynosi jej emerytura. Za tę kwotę ciężko przeżyć cały miesiąc

Teresa Lipowska, gwiazda serialu "M jak miłość", zdradziła wysokość swojej emerytury. Ta kwota nie pozwala na godne życie. Na szczęście aktorka wciąż jest aktywna zawodowo.

Teresy Lipowskiej nikomu przedstawiać nie trzeba. Od lat możemy podziwiać ją bowiem w roli Barbary Mostowiak w serialu "M jak miłość". Aktorka jest aktywna zawodowo, co ratuje ją przed życiem "od pierwszego do pierwszego". Właśnie zdradziła, ile wynosi jej emerytura.

Teresa Lipowska pojawiła się na Telekamerach. Zapytaliśmy ją o Witolda Pyrkosza

Teresa Lipowska o swojej emeryturze

Teresa Lipowska otwarcie mówi, z jakimi problemami muszą mierzyć się seniorzy w Polsce. Niedawno w "Pytaniu na Śniadanie" ubolewała nad cenami leków.

Mieliśmy jako seniorzy mieć leki darmowe, a ja byłam ostatnio w aptece i na dziewięć leków żadnego nie miałam za darmo. Tak że dziękuję za opiekę... - mówiła.

Aktorka chce walczyć godne życie dla osób starszych. Dlatego teraz w rozmowie z "Super Expressem" wyjawiła, ile wynosi jej emerytura. Przy okazji podkreśliła, jak duże ma szczęście, że wciąż może pracować zawodowo.

Oczywiście, można dyskutować nad tym, czy jest to emerytura wysoka, czy niska, po 60 latach pracy te 2200, a 2000 złotych na rękę. Uważam, że to jest taka średnia emerytura, bo bywają gorsze. To jest tylko i wyłącznie z gaży, czyli z części w teatrze, a nie od żadnych dodatków, filmów czy koncertów… Gdybym nie miała takiego wielkiego szczęścia, a w moim wieku to jest wyjątkowe szczęście, że trafiłam na serial, który mi, że tak powiem, uzupełnia tę emeryturę co miesiąc, i mogę sobie pozwolić na parę rzeczy, to byłoby bardzo cieniutko - powiedziała.

Warto dodać, że Teresa Lipowska nie jest pierwszą gwiazdą, która narzeka na emeryturę. Niedawno ten sam problem poruszyła Maryla Rodowicz, która wprost wyznała, że boi się o swoją przyszłość. Więcej przeczytacie TUTAJ.

KM

Więcej o:
Komentarze (130)
Teresa Lipowska zdradziła, ile wynosi jej emerytura. Za tę kwotę ciężko przeżyć cały miesiąc
Zaloguj się
 • carlos512

  Oceniono 55 razy 45

  "To jest tylko i wyłącznie z gaży, czyli z części w teatrze, a nie od żadnych dodatków, filmów czy koncertów…"

  i w tym sęk - trzeba było płacić składki od całości dochodów...
  a jak się omijało przepisy, to teraz się cierpi...

 • yan57

  Oceniono 44 razy 34

  to teraz zdraż nam ile dostajesz kobieto za każdy dzień zdjęciowy w M jak MIŁOŚĆ .. przez tyle lat grania to nie małą sumkę odłożyłaś a jak nie masz to albo przechlałaś albo dzieciom rozdałaś a teraz ryczysz że mało to trzeba było iść do fabryki na produkcje albo być pielegniarką byś miała 1400 złotych ....

 • wejsunek47

  Oceniono 37 razy 33

  trzeba było uczciwie płacić składki od wszelkich dochodów a nie brać jak najwięcej "tu i teraz" a składeczki minimalne.... przyszłość każdego dopadnie...

 • kwantax

  Oceniono 33 razy 29

  nie płacą składek, a potem jęczą, a użyteczne pismaki robią z tego burzę. DNO.

 • dyskootantka

  Oceniono 25 razy 21

  Emerytury są wyliczane od składek, tyle w temacie.

 • Fred Aster

  Oceniono 19 razy 17

  Kolejna biadoli. Trzeba było zapieprzać i odkładać kasę. Zresztą teraz za jeden odcinek serialu pewnie bierze kilka tysiączków. Niech więc odklada

 • krzywelustro

  Oceniono 19 razy 17

  Trzeba być skrajnie niedojrzałą gęsią, żeby nie umieć wziąć na klatę ewidentnie oczywistych konsekwencji własnych wcześniejszych decyzji i zaniechań. Jakie składki na ZUS się odprowadza, taka emerytura.

 • antymilo92

  Oceniono 13 razy 13

  Pracowala ta pani za darmo? wydawala wszystko co do grosza ? przez cale zycie zawodowe nie kupila dzialki nad Zalewem? na Mazurach? a oszczednosci ?
  mieszka gdzie? w bloku na 20 metrach? czy wlasnym domu?
  Nie moge sluchac ani czytac tego pieprzenia o biedzie aktorow. Bo to po pierwsze bujda z chrzanem a po drugie publiczne uzalanie sie nad soba jest niesmaczne i niegodne...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX