Robert Lewandowski po raz ósmy został najlepszym piłkarzem roku. Podziękował żonie i córce, a także wspomniał zmarłego tatę

Robert Lewandowski wciąż triumfuje. Już po raz ósmy w karierze został okrzyknięty piłkarzem roku. Tym razem osobiście odebrał statuetkę.

Za nami wielka gala tygodnika "Piłka Nożna". Jak co roku kapituła magazynu wręczyła nagrody najlepszym piłkarzom i piłkarkom. Uroczysta impreza odbyła się w warszawskim hotelu Hilton. Po raz pierwszy od ośmiu lat pojawił się na niej osobiście Robert Lewandowski

Robert Lewandowski został piłkarzem roku

W tym roku o tytuł najlepszego piłkarza walczyli trzej dobrzy koledzy: Robert Lewandowski, Grzegorz Krychowiak i Wojciech Szczęsny. Po raz ósmy zwyciężył Robert Lewandowski, co nie było zaskoczeniem, ani dla zebranych gości ani internautów. Co ciekawe, pierwszy raz nagrodę od tygodnika "Piłka Nożna" odebrał w 2008 roku. Wtedy został nagrodzony, jako największe odkrycie. Od tamtej pory zajętości klubowe nie pozwalały mu pojawiać się osobiście na uroczystości. Zastępowała go wówczas żona.

Robert Lewandowski podczas odbierania nagrody nie krył zaskoczenia, jednak nie zapomniał podziękować swoim trenerom, najbliższym współpracownikom, a także rodzinie. Wspomniał o wielkim wparciu żony i córki, a także swojego zmarłego taty. Zebrani goście nie kryli swojego poruszenia przemową piłkarza.

Chciałbym bardzo podziękować mojemu tacie. Wiem, że dopinguje mnie tam z góry. (...) Nie miał szansy oglądać mnie na boisku od czasów seniorów, ale mam nadzieję, że teraz to robi...- mówił ze sceny Lewandowski. 
 

Gala tygodnika "Piłka Nożna". Pełna lista zwycięzców.

Robert Lewandowski nie był oczywiście jedynym nagrodzonym. W pozostałych kategoriach wygrali: 

Trener roku: Waldemar Fornalik 

Odkrycie roku: Michał Karbownik 

Drużna roku: reprezentacja Polski

Osobowość roku w social media: Jakub Rzeźniczak 

Mecenas polskiej piłki: PKO Bank Polski

Obcokrajowiec roku: Jorge Felix 

Ligowiec roku: Janusz Gol 

Pierwszoligowiec roku: Bartosz Nowak 

Piłkarka roku: Ewa Pajor 

Bayern pokonał Herthę. Robert Lewandowski strzela karnego. ZOBACZ WIDEO:

Zobacz wideo

RG