Meghan Markle i książę Harry nie mogli sami zamykać za sobą drzwi od samochodu. Teraz ich sytuacja uległa znacznej zmianie

Wraz z odejściem z rodziny królewskiej życie Meghan Markle i księcia Harry'ego bardzo się zmienia. Nie muszą już przestrzegać królewskich zasad, a jedną z nich była właśnie kwestia zamykania za sobą drzwi samochodu.

Meghan Markle od kiedy wzięła ślub z księciem Harrym, formalnie dołączyła do rodziny królewskiej. Otrzymała wtedy całą listę zasad, które musiała respektować. Po jej oficjalnym odejściu wiele rzeczy uległo zmianie.

Rodzina królewska to firma. Co teraz z Harrym i Meghan?

Czy Meghan Markle musi nadal przestrzegać protokołu królewskiego?

Jedną z tych zasad było zamykanie i otwieranie drzwi od samochodu. Choć może brzmieć to zabawnie, zachowanie to jest uzasadnione. Członkowie rodziny królewskiej nie mogli tego robić z powodów bezpieczeństwa. Musieli zawsze mieć otwartą "drugą drogę" wyjścia. Gdyby zostali zaatakowani, mieli wyjście ewakuacyjne. Ochrona zamykała je dopiero, gdy członek rodziny królewskiej był bezpieczny. Teraz już Meghan nie musi się o to martwić. Wraz z odejściem straciła "królewskich pomocników", którzy m.in. zamykali i otwierali za nią drzwi do auta. Meghan i Harry w końcu będą robić to samodzielnie.

Przypomnijmy, że gdy Meghan miała jeszcze tytuł księżnej, często zapominała o tej zasadzie. Poniżej możecie zobaczyć filmik, na którym widać, jak sama zamyka drzwi do samochodu. Przyjrzyjcie się zmieszanej minie ochroniarza.

Meghan przez ostatnie dwa lata miała o wiele więcej zasad do przestrzegania, choć też dość często zdarzało się jej o nich "zapominać". Wstępując do rodziny królewskiej, musiała pożegnać się z odważnymi kreacjami, malowaniem paznokci czy rozdawaniem autografów. O innych zasadach, które zawiera protokół królewski, możecie przeczytać TUTAJ.

Choć Meghan i Harry nie będą musieli stosować się już do protokołu, to również nie będą mogli korzystać z uprawień, jakie im daje. Co ciekawe, od ich oficjalnego odejścia zwykli poddani nie będą musieli się im np. kłaniać. Dotyczy to również ich oficjalnych wyjść. Ważne osobistości, spotykające się z Meghan i Harrym, będą mogły witać się zwykłym uściskiem dłoni.

BO

Więcej o:
Komentarze (8)
Meghan Markle i książę Harry nie mogli sami zamykać za sobą drzwi samochodu. Teraz ich sytuacja uległa znacznej zmianie
Zaloguj się
 • j-a-ga

  Oceniono 9 razy 7

  Autor tego tekstu długo musiał nad tym myśleć.

 • matylda1001

  Oceniono 1 raz 1

  >Przypomnijmy, że gdy Meghan miała jeszcze tytuł księżnej<
  A co... już nie ma? Wprawdzie dokładnie nie śledzę ale pewnie coś by mi wpadło w ucho.

  >Wraz z odejściem z rodziny królewskiej <
  Przecież oni wcale nie odeszli z rodziny królewskiej. Babcia Elżbieta nie wyklęła wnuka a księżna nie przestała być synową Karola. Członkami rodziny królewskiej będą zawsze. Oni "wypisali" się jedynie z rodzinnego biznesu, którym kieruje królowa.

 • krystin9

  Oceniono 7 razy 1

  Dziecinko, w UK przed każdym członkiem BRK ludzie muszą się klaniac.
  Może nie w USA, Bo tam nawet prezydent jest równy innym obywatelom.

 • ganska

  Oceniono 1 raz -1

  a jak z podcieraniem tyłka? mogą czy też mają zakaz?
  może jest od tego specjalny służący

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX