Megxit był do uniknięcia? Królowa Elżbieta II złożyła Meghan Markle i księciu Harry'emu przed ślubem pewną propozycję

Meghan Markle i książę Harry dostali przed ślubem propozycję od królowej Elżbiety II, z której nie skorzystali. Teraz odczuwają konsekwencje tej decyzji.

O decyzji odejścia z królewskiego dworu Meghan Markle i księcia Harry'ego mówi cały świat. Gwiazdy i osoby powiązane z parą chętnie komentują Megxit, tymczasem brytyjskie media informują, że można było uniknąć takiego zamieszania. Królowa Elżbieta II miała złożyć Meghan i Harry'emu pewną propozycję. 

Czy można było uniknąć Megxitu?

Serwis Daily Mail informuje, że Elżbieta II proponowała wnukowi i jego żonie, żeby po ślubie żyli bez tytułów książęcych. Meghan mogłaby wtedy kontynuować karierę aktorską. Królowa podobno miała nadzieję, że pomoże Amerykance w "płynnym przejściu" do życia królewskiego.

Źródło portalu twierdzi, że Markle odmówiła wówczas królowej i miała być szczęśliwa, że kończy karierę. Chciała zostać "aktywną członkinią rodziny królewskiej". Wtedy jednak pracowała jeszcze i mieszkała w Vancouver w Kanadzie - dopiero potem okazało się, że zarówno przeprowadzka do Wielkiej Brytanii, jak i zmiana pracy spowodowały niemałe problemy dla Meghan, która chyba nie do końca poradziła sobie z nową rolą.

Oferta pozwoliłaby jej kontynuować karierę, ale cieszyła się, że mogła przestać grać, aby zostać pracującą członkinią rodziny królewskiej - donosi Daily Mail. 

W ubiegłym tygodniu Pałac Buckingham ogłosił, że od wiosny Harry i Meghan przestaną używać tytułów książęcych i wycofają się z obowiązków królewskich, w tym z tradycyjnych oficjalnych spotkań wojskowych. Obecnie rodzina przebywa w kurorcie w Vancouver wraz ze swoim rocznym synem Archiem, gdzie kontynuuje swoje projekty charytatywne.

DK