Marcelina Zawadzka musiała zapracować, żeby nie uważano ją tylko za ładną. "Staram się walczyć z nadmiernym ocenianiem innych"

Marcelina Zawadzka w rozmowie z agencją Newseria Lifestyle opowiedziała o wpływie wyglądu zewnętrzego na jej pracę.

Marcelina Zawadzka w 2011 roku wygrała konkurs Miss Polonia. Od tego czasu robi zawrotną karierę w telewizji. Prezenterka wciąż musi jednak udowadniać, że uroda to nie wszystko.

Marcelina Zawadzka: Uroda to nie wszystko

Modelka w rozmowie z Newseria Lifestyle stwierdziła, że ludzie cały czas oceniają ją przez pryzmat wyglądu i nie ma z tym problemu. Przyzwyczaiła się do takiego traktowania i swoimi działaniami stara się udowodnić, że wygląd zewnętrzny nie definiuje człowieka. 

Musiałam i właściwie cały czas muszę udowadniać, że uroda to nie wszystko. Po prostu tak już jest i nie można się nad sobą rozczulać. Czasami są w życiu takie chwile, które każdy z nas interpretuje inaczej. Czasami również ludzie oceniają innych po okładce. Nie mam pojęcia, czemu dzieje się tak, że poznajemy kogoś i od samego początku chcemy go oceniać - powiedziała agencji Newseria Lifestyle.

Marcelina stwierdziła, że próbuje przeciwstawić się ocenianiu innych "po okładce". Uważa, że takie podejście jest krzywdzące i rzutuje na całą znajomość. 

Staram się walczyć z nadmiernym ocenianiem innych. Nie chcę poznawać kogoś i myśleć: skoro tak wygląda, to musi taki być. Zależy mi, aby nie kreować opinii już na wstępie znajomości - stwierdziła Zawadzka.

Była Miss Polonia dowiedziała się, dlaczego mamy określony stosunek do nowo poznanych ludzi. Podobno jest to zapinane w naszych genach, ale Marcelina twierdzi, że trzeba z tym walczyć. 

Ciągłe ocenianie innych chyba w jakimś stopniu zapisane jest w naszym genotypie. Czytałam kiedyś, że jeśli widzimy kogoś, kto wydaje się nam przyjemny, mamy ochotę się do niego zbliżyć. Gdy natomiast dostrzegamy kogoś strasznego, odruchowo pragniemy uciec. Musimy z tym walczyć, bo jesteśmy przecież osobami rozumnymi, więc powinniśmy najpierw kogoś poznać, żeby ocenić, czy jest przyjemny - tłumaczyła Marcelina.

Zgadzacie się z Marceliną? 

DK

ZOBACZ: Marcelina Zawadzka opowiedziała o facetach i związku z Rafałem Jonkiszem

Więcej o:
Komentarze (19)
Marcelina Zawadzka cały czas musi udowadniać, że uroda to nie wszystko. "Staram się walczyć z nadmiernym ocenianiem innych"
Zaloguj się
 • Gość: Eva Braun

  Oceniono 7 razy 5

  Bardzo ładna kobieta, ale gdyby była faktycznie inteligentna niczego nie musiałaby udowadniać.

 • Gość: asha

  Oceniono 10 razy 4

  Bardzo ładna, ale lepiej niech się nie odzywa.

 • ukw8078

  Oceniono 2 razy 2

  Musi udowadniać, że nie jest debilem.
  No popatrz, popatrz - inni wszak nie muszą

 • dodosdontquack

  Oceniono 3 razy 1

  No dobra, chyba nie myslala za bardzo co mowi, ale zdarza sie najlepszym ;) Piekna kobieta, ale w moim odczuciu przede wszystkim bardzo sympatyczna osoba.

 • Gość: gosc

  0

  Panimarcelinajestladnomkobietommaladneoczyustanogiipiersinosiladneminiuwkizapraszmnakawepaniomchcepaniompoznacgoscgosc

 • Gość: Jolanta

  0

  Przeciętna , mało elokwentna , że złą dykcją i mówiąc że musi tłumaczyć że uroda to nie wszystko , chce zwrócić na siebie uwagę . A poza tym niestała w uczuciach , niektórzy nazywają " puchar przechodni " .

 • Gość: Ania

  Oceniono 1 raz -1

  Przyzwoicie byłoby nie odzywać się na temat kogoś ,kogo nie znamy.Po co ten hejt i czemu ma służyć?

 • Gość: Pneuma

  Oceniono 1 raz -1

  Piękna i MĄDRA kobieta! Mądra i skromna bo nie wynosi się swoją pięknością a każdy kto pisze inaczej po prostu jej zazdrości!

 • Gość: beti beti

  Oceniono 3 razy -1

  ZWIERZETA PODHALA.pI - pomagajmy!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX