Meghan Markle i książę Harry zachowają swoje tytuły? Brytyjskie media nie mają wątpliwości

Niespodziewana decyzja księcia Harry'ego i Meghan Markle o zrezygnowaniu z większości przywilejów i obowiązków rodziny królewskiej budzi coraz więcej pytań. Okazuje się, że książęca para zachowa swoje królewskie tytuły.

Mehan Markle i książę Harry podjęli decyzję o opuszczeniu brytyjskiego dworu i podzieleniu swojego życia pomiędzy Amerykę Północną a Wielką Brytanię. Co więcej, chcą stać się niezależni finansowo. Nieoczekiwany krok książęcej pary wywołał skrajne emocje wśród Brytyjczyków, a także wśród członków rodziny królewskiej.

Meghan i Harry nie zrezygnują z tytułów

Książę Harry i Meghan Markle nadal będą nosić książęce tytuły (Książę Sussex, Księżna Sussex). Jak informuje BBC News, taka decyzja jest poniekąd powiązana z księżną Dianą, która po rozwodzie z księciem Karolem utraciła predykat "Jej Królewskiej Wysokości". Pałac spotkał się wówczas z krytyką, toteż tym razem nie postąpi podobnie. 

Utrzymanie tytułu dla Meghan i Harry’ego jest istotne również z innego powodu. W grudniu dowiedzieliśmy się, że para złożyła wniosek o znak towarowy dla marki Sussex Royal na wielu przedmiotach m.in. na książkach, kalendarzach, ubraniach, a przede wszystkim na zbiórkach charytatywnych. Rezygnacja z królewskich tytułów oznaczałaby częściową utratę pozycji marki.

Wiele rzeczy wyjaśni się podczas dzisiejszego spotkania, jakie zwołała królowa Elżbieta II w Sandringam. W zgromadzeniu ma wziąć udział książę Karol, książę William, i książę Harry. Rodzina królewska ma omówić szczegóły decyzji Harry'ego i Meghan. 

Meghan Markle szaleje w kuchni. Pałac Kensington pokazał wyjątkowe wideo:

Zobacz wideo

RG