Meghan Markle i książę Harry już wystartowali z nową stroną internetową! Od razu opublikowali komunikat i zdradzili, jak teraz będą zarabiać

Meghan Markle i książę Harry zdecydowali się wycofać z rodziny królewskiej i już działają na własny rachunek. Para ruszyła z nową stroną internetową, na której zdradza swoje plany.

W środę wieczorem Meghan Markle i książę Harry ogłosili, że wycofują z rodziny królewskiej. W długim oświadczeniu, opublikowanym na Instagramie, para wyjaśniła:

Po wielu miesiącach przemyśleń i prywatnych rozmów zdecydowaliśmy się w tym roku dokonać zmian. (...) Rezygnujemy z wysokich rangą funkcji w rodzinie królewskiej, postanowiliśmy stać się finansowo niezależni. Jednocześnie dalej będziemy wspierać jej Królewską Mość. Zdecydowaliśmy się na to zachęceni waszym wsparciem. Chcemy wypośrodkować czas spędzony w Wielkiej Brytanii i Ameryce Północnej.
 

Nowa strona internetowa Meghan Markle i księcia Harry'ego

Meghan Markle i książę Harry działają błyskawicznie. Dzień po ogłoszeniu decyzji od razu wystartowali z nową stroną internetową, na której wyjaśniają wszelkie wątpliwości. Strona sussexroyal.com robi wrażenie - jest bardzo nowoczesna, przejrzysta i minimalistyczna. Zawiera wszystkie potrzebne informacje i plany Meghan oraz Harry'ego.

Książęca para zdradza, jak teraz będzie wyglądać jej "nowy model pracy" i dlaczego się na niego zdecydowała. Istotny jest fakt, że Meghan oraz Harry chcą spełniać się w swoich zawodach, czego do tej pory nie mogli robić.

Książę oraz księżna Sussex są dumni ze swojej pracy i są zobowiązani do kontynuowania działań charytatywnych, a także ustanawiania nowych. Ponadto cenią sobie możliwość zarobku zawodowego, czego w obecnej strukturze nie wolno im robić. Z tego powodu zdecydowali się zostać członkami rodziny królewskiej z niezależnością finansową. Ich Królewskie Wysokości uważają, że to nowe podejście pozwoli im nadal wykonywać obowiązki wobec Jej Królewskiej Mości Królowej, mając przy tym przyszłą niezależność finansową do pracy na zewnątrz - czytamy na stronie internetowej książęcej pary.

Meghan Markle i książę wyjaśniają także, że zatrzymają swoje książęce tytuły, co nie jest wyjątkiem. Para zwraca uwagę, że jest to precedens i dotyczy również innych członków brytyjskiej rodziny królewskiej, którzy wspierają monarchę, a jednocześnie mają pełnoetatowe prace. Książęca para podkreśla również, że do tej pory nie zarabiała żadnych pieniędzy i nie czerpała także korzyści majątkowych ze swoich charytatywnych działalności.

Co ciekawe, Meghan i Harry będą jedynie wymagać od podatników zapłaty za bezpieczeństwo.

Książę i księżna Sussexu są klasyfikowani jako osoby chronione na szczeblu międzynarodowym – czytamy na stronie.

Książęca para nada będzie mieszkać na terenie Ftogmore Cottage, ale wycofuje się z systemu Royal Rota, co oznacza, że będzie zapraszać media na różne wydarzenia i rozpowszechniać wiadomości przy pomocy własnych mediów społecznościowych.

Niestety, historie, które mogły być dokładnie spisane przez korespondentów królewskich, są często redagowane lub przepisywane przez redakcje mediów w celu przedstawienia fałszywych wrażeń – wyjaśniła para.

Szykuje się ciekawy rozdział w historii brytyjskiej rodziny królewskiej, nie sądzicie?

 KM

Tak wyglądał ostatni dzień Harry'ego i Meghan w Afryce:

Zobacz wideo