Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan pomagają Australii. "Ja i mój mąż wsparliśmy 3 organizacje"

Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan właśnie dołączyli do grona gwiazd, które pomogły Australii. "Musimy działać, to nasza planeta" - nawołuje celebrytka.

Małgorzata Rozenek na swoim instagramowym profilu zamieściła obszerny wpis, w którym opisuje sytuację panującą w Australii. Przyznała się również, że razem z mężem Radosławem Majdanem wsparli aż 3 organizacje. W poście zachęca wszystkich internautów do pomocy. 

Małgorzata Rozenek wspiera Australię

O pożarach, jakie mają miejsce w Australii, słyszmy już od wielu tygodni. Małgorzata Rozenek w opublikowanym poście pokazała obszar zniszczeń, jakie one spowodowały. Na fotografii oznaczyła również organizacje, które niosą pomoc poparzonym zwierzętom i walczą z pożarami. 

Wszyscy wiemy, co od tylu tygodni dzieje się w Australii. Wszyscy z przerażeniem obserwujemy tragedię, która tam się dzieje. Ta katastrofa ekologiczna przyniosła śmierć wielu osobom (mówi się o 25 ofiarach śmiertelnych) i bardzo wielu zwierzętom (500 milionów) tysiące budynków spalonych, tysiące miejscowości pozbawionych prądu. Spłonął już obszar większy niż terytorium Belgii. Sytuacja jest dramatyczna.[...] - czytamy pod zdjęciem.
Każda kwota ma znaczenie. Każda kwota pomaga. Ja i mój mąż wsparliśmy 3 organizacje, jedną ratującą poparzone zwierzęta, jedną pomagającą strażakom, a także australijski Czerwony Krzyż. - napisała na końcu.

W pomoc Australii angażuje się coraz więcej polskich gwiazd. Podobny komunikat wystosowały min. Edyta Górniak, Maja Ostaszewska i Anja Rubik. 

Zagrażają nam wywołane przez człowieka zmiany klimatu

Naukowcy od ponad 50 lat wiedzą, że emitowane przez ludzką działalność gazy cieplarniane wywołują efekt cieplarniany. Praktycznie wszyscy eksperci potwierdzają, że trwają antropogeniczne - czyli powstałe na skutek działalności człowieka - zmiany klimatu. Przyczyną jest głównie dwutlenek węgla ze spalania ropy, węgla gazu, ale też m.in. niszczenie lasów i rolnictwo na skalę przemysłową. Od rewolucji przemysłowej (kiedy zaczęliśmy masowo spalać paliwa kopalne) planeta ociepliła się o ponad 1 stopień Celsjusza i już teraz widzimy tego efekty. Ocieplenie powyżej 2 stopni będzie katastrofalne, a wg obecnych trendów zmierzamy w stronę 3-4 stopni do końca stulecia. Do uniknięcia katastrofy klimatycznej konieczne jest ograniczenie emisji dwutlenku węgla do poziomu neutralności klimatycznej - czyli tak małych emisji, że są one w całości pochłaniane.

BO

Tragiczne pożary w Australii. Strażacy pokazują "przejazd przez piekło".

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (45)
Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan pomagają Australii. "Ja i mój mąż wsparliśmy 3 organizacje"
Zaloguj się
 • Gość: Anastazja

  Oceniono 13 razy 11

  Pani Rozenek musi się z całym światem podzielić ze wpłaciła 5 zł na organizacje. Wow wow szok. żeby jej na kredyt starczyło bo będzie się ukrywać przed bankiem zza swoich okularów Ala paparazzo. Zenua po polsku. Zenua. Zapomniała tylko dodać ze jest pasożytem i to najbardziej konsumpcjonizm szkodzi planecie. Te podróże samolotami. Ta produkcja kosmetyków. Samochody. Rozenkowa myśli ze problem świata dzieje się ot tak z UFO chyba. Niestety takich glupich ludzi jest multum. Niestety. Czytasz i nie wierzysz. Czym się ona jeszcze podzieli. Żałuje ze nie podzieliła się zapłodnieniem in vitro może podzięki się rozdarta klapciocha jak będzie rodzic. Barterek jakiś z medikower czy coś będzie

 • Gość: Pseudo

  Oceniono 17 razy 11

  To bardzo dobrze, że Państwo Majdanowie pomagają, ponieważ bardzo szkodzą NASZEJ PLANECIE poprzes swój konsumpcyjny styl życia, czym de facto chwala się na każdym kroku. Myślę, że akurat oni powinni wspierać ale ograniczyć swe komentarze na temat ratowania PLANETY. Ich styl życia raczej kontrastuje z tym do czego nas zachęcaja. Ten brak spójności między słowem a czynem sprawia, że jest ma się poczucie fikcji ich zaangażowania.

 • farcry3

  Oceniono 10 razy 10

  Jakby wsparli i o tym nie ogłosili światu, to by nie było lansiku.

 • Gość: inRzynierka

  Oceniono 9 razy 9

  Oni to szczyt pustactwa prymitywizmu zadufania w sobie,sztucznosci chęci ciągłego brylowaniem z mózgiem wielkości sikorki bogatki czyli dno dna z peruka na lbie i sztucznymi cyframi z ukrywany peselem?????

 • Gość: Fyrg

  Oceniono 9 razy 9

  Ja i mój mąż...- jest tyle osób wspomagających i robią to ANONIMOWO!
  Może wreszcie to kołtuństwo nabierze pokory,bo nic ja nie nauczyło Żydzi maja taki napór na kasę,a jeżeli się ja zdobyło w łatwy sposób-to trzeba się dzielić ! Anonimowo

 • Gość: Gość

  Oceniono 16 razy 8

  Żałośni,oczywiście muszą się pochwalić,żeby zabłysnąć

 • Gość: Uu

  Oceniono 7 razy 7

  I super ale po co się tym tak chwalą zamiast robić to bezinteresownie

 • Gość: amp

  Oceniono 7 razy 7

  Radoslaw powinien wystawic peruczke na licytacje a ona te sztuczne cyce, dochod moga w calosci przekazac na pomoc Australii ale ich opisy co sie dzieje w Australii sa zbedne bo robia to wszystkie gazety

 • Gość: ola

  Oceniono 7 razy 7

  To co robicie jest bardzo szlachetne , ale po cholerę przy okazji wstawiasz masę fotek?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX