Joanna Racewicz wspomina zmarłego męża. "Dziękuję za przeszłość i otwieram kolejne drzwi"

Joanna Racewicz w dzień przed dniem Wszystkich Świętych wspomina na Instagramie tragicznie zmarłego męża. Paweł Janeczek był jednym z pasażerów samolotu, który 10 kwietnia 2010 roku rozbił się w Smoleńsku.

Joanna Racewicz dzień przed 1 listopada wspominała na Instagramie swojego tragicznie zmarłego męża. Niejako na przekór pozostałym gwiazdom, które bawiły się na imprezach halloweenowych, dziennikarka dodała czarno-białe zdjęcie Pawła Janeczka, który zmarł w katastrofie smoleńskiej 9 lat temu.

Joanna Racewicz wspomina zmarłego męża

Joanna Racewicz zamieściła długi wpis, z którym bez wątpienia utożsami się każdy, kto stracił w życiu kogoś bliskiego:

Najpiękniejszym pomnikiem Tych, co odeszli, są Ci, co zostali. Dzieci. One szczególnie. Wspomnienia zamknięte w rysach twarzy, te same spojrzenia i podobniejące z każdym dniem gesty.

Dziennikarka w długim wspomnieniu przemyciła też ekologiczny apel do wszystkich, którzy w pierwszych dniach listopada udadzą się na groby:

Kwiaty na cmentarzach? Miliony zniczy? Plastik, stearyna... Komu są potrzebne? Nam? Czy Im? Chodzi o symbol, pamięć, czy tradycję, co każe pokazywać, jak hojnie tęsknimy. To moje zdanie i nikomu nie śmiem go narzucać. (...) Jeśli pamięć może przetrwać, to tylko w nas. Zapalam jedną świecę i kładę jeden kwiat - jak znak. Wystarczy. Na świecie i tak jest zbyt ciężko od nadmiaru.
 

Słowa te wpisują się w liczne ostatnio apele, żeby w dzień Wszystkich Świętych wstrzymać się od kupowania kolejnych plastikowych zniczy i sztucznych kwiatów - ze względów ekologicznych. Choć to tylko jeden dzień święta i dwa dodatkowe dni, w czasie których również będziemy odwiedzać groby naszych bliskich, może warto zastanowić się, czy rzeczywiście kolejne sztuczne kwiaty są potrzebne? Podobnego zdania są też fani dziennikarki, którzy w komentarzach piszą o jej odwadze:

Pani napisała coś, co wielu czuje, ale brak im odwagi żeby to powiedzieć.
Plastikowe kwiaty, plastikowe znicze. Gwar, spojrzenia. Brak ciszy... Tak bardzo potrzebnej. Codziennie.
Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.