Kinga Rusin z Polą protestuje pod Sejmem. "Tylko mądra edukacja seksualna uchroni przed zagrożeniami, przed pedofilią". Przyłączyła się do niej Rubik

W środę pod Sejmem w Warszawie odbyły się protesty przeciwko wprowadzeniu ustawy o zakazie edukacji seksualnej. Swoje wsparcie okazały także gwiazdy, w tym Kinga Rusin, Maja Ostaszewska oraz Anja Rubik.

Po niedzielnych wyborach, w których po raz kolejny zwyciężyła partia Prawo i Sprawiedliwość, politycy ugrupowania - tak jak zapowiadali - zajęli się projektem ustawy obywatelskiej "Stop pedofilii", który zakłada, że za edukację seksualną małoletnich będą wymierzane kary. Zmiany w Kodeksie karnym proponowały, aby osoby zajmujące się szerzeniem takich treści, trafiały do więzienia. Początkowo można było otrzymać wyrok trzech lat, jednak PiS podniósł tę liczbę do pięciu.

Więcej dowiecie się o nim tutaj:  Za edukację seksualną będzie można trafić do więzienia? Anja Rubik oburzona projektem ustawy. "Chcecie takiej POLSKI?"

"Stop pedofilii" - gwiazdy protestują przeciwko wprowadzeniu ustawy

W środę odbyło się głosowanie, w którym posłowie zdecydowali, że nie odrzucą projektu. Znaczy to tyle, że rozpoczną się nad nim prace w sejmowej komisji. Przeciwko temu zorganizowano protesty. Największy odbył się pod Sejmem w Warszawie. Został on nazwany "Jesienią średniowiecza" i został ogłoszony przez  organizatorki Czarnego Protestu. Wśród osób, które aktywnie walczą z decyzją polityków i założeniami projektu ustawy, znalazły się także znane osoby.

Kinga Rusin, która mocno angażuje się w różne akcje społeczne i polityczne, zjawiła się na Wiejskiej razem z córką Polą. Na Instagramie dodała obszerny wpis, w którym próbowała uświadomić Polakom, czym grozi wprowadzenie tej ustawy:

Jeżeli ta ustawa przejdzie, to będziemy mieli wysyp tragedii, niechcianych ciąż, nielegalnych aborcji, niezrozumienia, samobójstw, depresji - wyliczała. 

Uważa, że tylko "tylko mądra edukacja seksualna uchroni przed zagrożeniami, przed pedofilią", a dzieci powinny być świadome, co znaczy zły dotyk i wiedzieć, jak się przed nim bronić. Podkreśliła też, jak ważne jest edukowanie młodzieży na temat chorób przenoszonych drogą płciową. Cały wpis przeczytacie tutaj:

Pod postem dziennikarki pojawiło się mnóstwo komentarzy. Wśród osób, które wsparły działania protestujących, znalazła się Maja Ostaszewska:

Dokładnie tak! Brawo dziewczyny! Ja dziś nie mogę być fizycznie, ale myślami, sercem z Wami - napisała.

Maja Ostaszewska wspiera Kingę RusinMaja Ostaszewska wspiera Kingę Rusin Screen z Instagram.com/ kingarusin

Pod Sejmem protestowała także Anja Rubik, która głośno mówiła o tym, co myśli. Podkreślała, że "rząd, który walczy z wymyślonym widmem edukacji seksualnej, tak naprawdę prowadzi wojnę z niewinnymi i przerażonymi dzieciakami". Jednak to nie jedyna kwestia, na której się skupiła:

Żadna władza polityczna nie może nam odebrać prawa do edukacji, prawa do tego, by dbać o własne zdrowie i bezpieczeństwo. Edukacja seksualna nie jest deprawacją. Deprawacją jest pozbawienie młodych ludzi informacji i wiedzy na temat ich ciała, emocji, miłości, seksualności - apelowała.

Po raz pierwszy nad obywatelskim projektem ustawy "Stop pedofilii", zgłoszonym przez Fundację Pro – prawo do życia (tej samej, co teraz), odbyło się w 2014 roku. Wtedy jednak został on odrzucony głosami PO, Twojego Ruchu i SLD w pierwszym czytaniu.

AW

Więcej o:
Komentarze (99)
Kinga Rusin i Anja Rubik protestują przeciwko planom PiS i projektowi obywatelskiemu "Stop pedofilii"
Zaloguj się
 • Gość: gosc

  Oceniono 33 razy 15

  Pytanie do Kingi i naczelnej protestującej przeciwko WSZYTSKIEMU i każdemu Ostaszewskiej: KTÓRA Z WAS PRZECZYTAŁA PROJEKT TEJ USTAWY? Od deski do deski. Która przeczytała go ze zrozumieniem???? U mnie w szkole podstawowej BEZ WIEDZY rodziców nauczycielka czytała kilkulatkom książkę o TRANSWESTYTACH. NIE MA NA TO MOJEJ ZGODY. Ta nauczycielka powinna TRAFIĆ DO WIĘZIENIA, bo ja sobie nie życzę, żeby moim dzieciom prano mózgi i namawiano na operacje zmiany płci czy związki homoseksulane, kiedy w tym wieku mózg dziecka wszystko chłonie jak gąbka!!!!! Doprowadzacie do dramatów właśnie takimi tęczowymi zagraniami, a wcale nikogo nie bronicie. Patrzycie na seks z perspektywy dosrosłego człowieka a nie kilkulatka. Jak nauczenie o seksie ma niby OBRONIĆ 7latka pzred pedofilem??? Raczej kurs samoobrony i sztuki walki a nie czytanie książki o homoseksualistach to zrobi!!!!

 • Gość: anita

  Oceniono 19 razy 13

  Pani Kongo, edukacja tak, ale absolutnie NIE w takiej formie!
  Myli Pani pojęcia.
  Obecna karta przygotowuje społeczeństwo do akceptacji pedofilii jako orientacji
  Jako osoba inteligentna powinna Pani przewidzieć takie rzeczy.
  Dziecko w wieku przedszkolnym ma się uczyć doznań seksualnych???
  Pytam PO CO?

 • Gość: k

  Oceniono 23 razy 13

  Rusin na 5 min. podepnie się pod wszystko, co jej da chwilę "sławy".

 • Gość: Ana

  Oceniono 20 razy 12

  Niech edukują , ale odpowiednio do wieku , 12-13 lat .A resztą niech się zajmą rodzice! Sama mam córkę , ale jakoś ciężko wyobrazić sobie , że wieku 7-8 lat ma wiedzieć tyle, co ja kiedy miałam lat 14-15

 • Gość: wypad

  Oceniono 17 razy 11

  Jedna nie ma dzieci ,a druga dorosłe,opłacane łapy precz od naszych dzieci,

 • Gość: Aldona

  Oceniono 31 razy 11

  Czy tylko ja mam wrażenie,że w TVN mają jakiś nakaz od przełożonych aby brać udział w akcjach przeciwko polskim politykom?.

 • Gość: op

  Oceniono 20 razy 10

  pani Rusin jet już do dna odmóżdżona

 • Gość: gość

  Oceniono 12 razy 8

  Czy Rusin kształciła o sex-ie swoje dzieci jak miały 3 latka

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX