Tomasz Dedek wyznał w "DD TVN", że walczy z nowotworem prostaty. Opowiedział o pierwszych objawach. "Lekki ból, a sytuacja zagrażająca życiu"

Tomasz Dedek walczy o zdrowie. Aktor od jakiegoś czasu choruje na nowotwór prostaty.

Tomasz Dedek jest jednym z najbardziej charakterystycznych polskich aktorów. Chociaż wystąpił w wielu produkcjach, to widzowie kojarzą głównie z rolą Jędruli z serialu "Rodzina zastępcza". W wywiadzie dla "Dzień dobry TVN" wyznał, że walczy z nowotworem.

Tomasz Dedek walczy o życie

Początkowo nic nie zapowiadało poważnej choroby. Dedek skarżył się na ból biodra. Niestety, rezonans magnetyczny wykazał przerost prostaty. Po dodatkowych badaniach, w tym biopsji, lekarze nie mieli już wątpliwości. Diagnoza była jasna - bardzo złośliwy rak prostaty. Sytuacja zagrażała życiu aktora.

W skali do 10 punktów miałem 9,  to była sytuacja zagrażająca życiu. Trafiłem na wspaniałego lekarza i podjęliśmy decyzję o operacji - wspominał w "Dzień dobry TVN".

W studiu towarzyszyli mu żona oraz najmłodszy syn Wawrzyniec. Magdalena Soszyńska-Dedek wyznała, że wiadomość o chorobie męża nie była dla niej łatwa.

Ja właściwie słabo pamiętam ten pierwszy rok, bo działa się zadaniowo. To są szpitale, operacje i tak dalej. Właściwie dzięki naszym przyjaciołom, rodzinie, sąsiadom udało mi się przez to przejść - wyznała.

Dedek ma już za sobą radioterapię, chemioterapię i leczenie hormonalne. Obecnie lekarze sprawdzają, czy aktor będzie w stanie funkcjonować bez hormonów.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.