Anna Czartoryska o programie 500 plus: To pomoc, którą dostrzegam. Mama trójki dzieci pochwaliła pomysł

Anna Czartoryska niedawno doczekała się trzeciego dziecka. Zapytana o program 500 plus, wprost powiedziała, że "docenia takie wsparcie".

Anna Czartoryska jest szczęśliwą mamą trójki dzieci. Pochodzi, co nie jest bez znaczenia, z jednego z najbogatszych rodów w Polsce, a w dodatku jest też żoną dziedzica fortuny rodziny Niemczyckich. W tej sytuacji nie ma się co dziwić, że wielu interesuje, czy jako majętna osoba korzysta ze wsparcia państwa dla rodzin, które jej przysługuje. Sprawdźcie, co powiedziała o programie 500 plus:

Zobacz wideo

Anna Czartoryska o programie 500 plus

Anna Czartoryska-Niemczycka została zapytania przez Wideoportal o opinię na temat programu 500 plus. Zgodnie z jego zasadami, jako matka trójki dzieci w wieku do 18 lat, ma prawo co miesiąc otrzymać od państwa 1500 złotych na dzieci. Do tego dochodzi też pomoc dla rodzin wielodzietnych. Czartoryska zgrabnie ominęła kwestię określenia się, czy sama korzysta z takiego programu.

Trudno się też nie zgodzić z jej opinią, że pieniądze przeznaczone na program 500 plus mogłyby zostać rozdysponowane "w inny sposób, na przykład gdyby był większy dostęp do żłobków i przedszkoli". Tak jednak się nie dzieje, zaś 500 plus od lipca 2019 roku dostępne jest dla wszystkich dzieci w kraju - również tych pierwszych, pominiętych w pierwszej edycji programu.

Więcej o: