Kate i William mieli utrzeć nosa Meghan i Harry'emu, lecąc tanimi liniami lotniczymi. Nie udało im się to. Samolot wystartował na marne

Mimo że konflikt w rodzinie królewskiej oficjalnie zakończył się, to książęce pary nadal ze sobą rywalizują. Nie zawsze im to jednak wychodzi.

Niedawno Meghan i Harry polecieli na Ibizę, gdzie wspólnie świętowali 38. urodziny księżnej. Jak podały media, przelot prywatnym samolotem kosztował blisko 95 tysięcy złotych. Zachowanie książęcej pary oburzyło Brytyjczyków i ekologów. Zaledwie kilka tygodni temu "royalsi" zapewniali przecież, że zależy im na zredukowaniu produkcji dwutlenku węgla.

Dla kontrastu parę dni temu księżna Kate i książę William zostali przyłapani w podróży tanimi liniami lotniczymi. Rodzina była widziana podczas lotu z Norwich do Aberdeen.

To sprytny ruch księcia Cambridge. Widząc spadkobiercę tronu i jego dzieci podczas lotu tanimi liniami, ludzie uświadamiają sobie, że Harry, Meghan i Archie też mogą tak podróżować - powiedział Robert Jobson, dziennikarz blisko związany z dworem królewskim.

(Nie)ekologiczny lot Williama i Kate

Portal Daily Mail informuje, że jednak lot Williama i Kate, mimo szczerych chęci, nie był ekologiczny. Winny miał być przewoźnik. Samolot, którym miała polecieć rodzina królewska, był obsługiwany przez firmę Loganair w imieniu Eastern Airways, partnera franczyzowego Flybe. Portal Daily Mail donosi, że szefom linii lotniczych zależało, aby książęta podróżowali jednak samolotem z logiem Flybe. Specjalnie dla nich ściągnięto więc drugą maszynę. Samolot, który początkowo miał zabrać "royalsów", odleciał pusty 45 minut po maszynie z Kate i Williamem na pokładzie. Daily Mail zauważył, że sprowadzanie drugiego samolotu miało katastrofalny wpływ na środowisko.

Dodatkowe 4,5 tony dwutlenku węgla zanieczyściły środowisko tylko dlatego, aby rodzina królewska leciała samolotem z napisem Flybe, zamiast zwykłą maszyną, która standardowo obsługuje tę trasę - czytamy.

William i Kate nie byli świadomi całego zamieszania. Rzecznik pałacu Kensington odmówił komentarza w tej sprawie.

Więcej o:
Komentarze (95)
Kate i William mieli utrzeć nosa Meghan i Harry'emu, lecąc tanimi liniami lotniczymi. Nie udało im się to. Samolot wystartował na marne
Zaloguj się
 • remul

  Oceniono 22 razy 16

  Czy dożyję chwili, kiedy zrozumiecie znaczenie słowa - PRZYŁAPAĆ?

 • daniell157

  Oceniono 14 razy 14

  Hah trochę żenada, ale jak pomyślę że u nas politycy prześcigają się w tym kto najwięcej wyda na podróż samolotem (państwowym) to nawet trochę można im pozazdrościć.

 • Gość: Lol

  Oceniono 23 razy 11

  Królowa, książęta.... Mamy XXI wiek. A tam dalej średniowiecze.

 • Gość: Gsz

  Oceniono 15 razy 9

  Monarchia. Haha. Jakaś dziewczynka z collegu oraz aktoreczka po rozwodzie. Nauczone kilku manier, zachowań i wielkie księżne. Q. Śmiechu warte.

 • Gość: G.

  Oceniono 18 razy 6

  Autor sugeruje,że samolot tanich linii lotniczych zanieczyszcza środowisko mniej, niż samolot prywatny?

 • byann

  Oceniono 4 razy 4

  Wujek Andrzej ile nieletnich zgwałcił?

 • Ja TylkoJa

  Oceniono 6 razy 4

  Wy macie coś nie tak z głową ale świetnie byście sie nadali do jakiejś telenoweli z knuciem i spiskowaniem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX