Eurowizja 2019. Tulia nie przeszła do finału. Zobaczcie, z kim przegrały urocze Polki

Eurowizja 2019. Smutne informacje dla Polaków - zespół Tulia, który reprezentował Polskę w tym roku na festiwalu, nie przeszedł do finału.
Zobacz wideo

Eurowizja 2019. Pierwszy półfinał już za nami. Wystartowało w nim 17 państw - w tym Polska reprezentowana przez zespół Tulia. Polki na scenie w Tel Awiwie wykonały utwór "Pali się / Fire of love". Dziewczyny dały czadu, ale nie przeszły do finału 65. Konkursu Piosenki Eurowizji.

Eurowizja 2019. Kogo zobaczymy w finale

W pierwszym półfinale Eurowizji 2019 zobaczyliśmy występy reprezentantów 17 krajów. Na scenie wystąpili: Polska, Cypr, Czarnogóra, Finlandia, Słoweniia, Czechy, Węgry, Białoruś, Serbia, Belgia, Gruzja, Australia, Islandia, Estonia, Portugalia, Grecja oraz San Marino.

Od dawna mówiło się, że czarnym koniem tegorocznej Eurowizji jest Australia i Kate Miller-Heidke z piosenką "Zero Gravity". Teraz już wiemy, że prognozy specjalistów sprawdziły się i Australia przeszła do finału.

 

Kogo jeszcze zobaczymy podczas finału  65. Konkursu Piosenki Eurowizji? Dzięki notom jurorów i głosom widzów szanse na zwycięstwo mają wokaliści i zespoły:

Tamta (Cypr), 

Zala Kralj & Gašper Šantl (Słowenia),

Lake Malawi (Czechy)

ZENA (Białoruś)

Nevena Božović (Serbia),

Kate Miller-Heidke (Australia), 

Hatari (Islandia), 

Victor Crone (Estonia), 

Katerine Duska (Grecja), 

Serhat (San Marino)

Eurowizja 2019Eurowizja 2019 Screen VOD. PL

Eurowizja 2019Eurowizja 2019 Screen VOD. PL

Eurowizja 2019. Kiedy finał?

Nim nastąpi wyczekiwany finał, przed nami jeszcze jeden wieczór pełen wrażeń, czyli drugie półfinały. Te odbywać się w czwartek 16 maja. Wezmą w nich udział:

- Armenia
- Irlandia
- Mołdawia
- Szwajcaria
- Łotwa
- Rumunia
- Dania
- Szwecja
- Austria
- Chorwacja
- Malta
- Litwa
- Rosja
- Albania
- Norwegia
- Holandia
- Macedonia Północna
- Azerbejdżan

Finał Konkursu zobaczymy w sobotę 18 maja. Wszystkie koncerty będzie można obejrzeć na żywo na kanale TVP 1. W finale zobaczymy przedstawicieli 26 państw. 

AG