Omenaa Mensah bohaterką francuskiego "Forbesa". Jej postawa i biznesy budzą respekt. "To zaszczyt"

Omenaa Mensah została doceniona za granicą. Polka jest bohaterką francuskojęzycznego wydania magazynu "Forbes Afrique".

Omenaa Mensah udzieliła wywiadu magazynowi "Forbes Afrique". Gwiazda TVN, nazywana "lwicą polskiego biznesu", została przedstawiona m.in. jako bizneswoman, która z sukcesami prowadzi firmę z wyposażeniem wnętrz. Dziennikarka wyróżnieniem pochwaliła się na Instagramie.

Zobacz wideo

Omenaa Mensah w magazynie "Forbes Afrique"

Omenaa opublikowała na swoim instagramowym profilu okładkę "Forbes Afrique" oraz zamieściła fragmenty wywiadu. Dziennikarka nie kryła radości.

Kiedy kochasz to, co robisz, kiedy praca uskrzydla, kiedy wiesz, że warto walczyć o swoje marzenia, ale tez marzenia innych, dla których nie zawsze los był łaskawy... Było dla mnie zaszczytem udzielenie wywiadu dla "Forbes Africa" - wydanie francuskie, gdzie opowiedziałam o swoich aktywnościach biznesowych, pracy w telewizji, a także o działalności na rzecz edukacji afrykańskich dzieci. Dziękuje ze mnie zauważyliście - napisała na Instagramie.
 

Na łamach "Forbes Afrique" Mensah wyraźnie podkreśliła, że dziennikarstwo stanowi zaledwie dwadzieścia procent jej działalności. Jej codzienność wypełniają głównie projekty z zakresu przedsiębiorczości. Omenaa opowiedziała historię swoich dotychczasowych biznesów. Wspomniała, że podczas studiów zajmowała się m.in. fryzjerstwem, a dokładnie robieniem dredów. Choć działalność nie przetrwała próby czasu, przyszła gwiazda TVN nie poddała się.

Przełomem w jej karierze okazał się angaż w telewizji. "Forbes Africa" podkreślił, że "została współgospodarzem programu telewizyjnego i prezenterką pogody dzięki ciągłemu dążeniu do rozwoju osobistego oraz pragnieniu wykazała, że jest osobą inteligentną". Co ciekawe, Mensah nie wspomniała w wywiadzie, że przygodę z mediami zaczęła od prowadzenia erotycznego programu TVN "Red Light".

Dziś jest właścicielką firmy zajmującej się wyposażaniem wnętrz. Biznes rozwija się na tyle dobrze, że już w 2015 roku znalazła się w prestiżowym rankingu "lwic polskiego biznesu". Dodatkowo Omenaa wspiera m.in. afrykańskie dzieci i inwestuje w ich edukację.

W 2014 roku tworzy także fundację na rzecz promowania tolerancji w polskim społeczeństwie i inwestuje w edukację dzieci, zwłaszcza w swoim rodzinnym kraju, Ghanie, gdzie obecnie buduje szkołę finansowaną częściowo z jej działalności handlowej. Omenaa Mensah zdołała stworzyć markę z niczego - czytamy w "Frobes Afrique".

Gratulujemy i jesteśmy dumni, że kolejna Polka została doceniona poza granicami naszego kraju.

AD

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.