Karl Lagerfeld nie żyje. Projektanta żegnają modelki i muzy: Anja Rubik, Victoria Beckham, Diane Kruger

Karl Lagerfeld nie żyje - ta informacja we wtorkowe popołudnie wstrząsnęła światem mody. Jednego z najsłynniejszych projektantów na świecie żegnają teraz jego muzy i modelki, które ubierał przez ostatnich 50 lat.

Karl Lagerfeld zmarł we wtorek w wieku 85 lat w Paryżu. Dyrektor kreatywny domu mody Chanel i szef domu mody Fendi w ostatnich tygodniach chorował. Dziś żegnają go najsłynniejsze kobiety na świecie, które często były jego muzami i dla których projektował stroje.

Karl Lagerfeld nie żyje. Wspominają go modelki, aktorki i projektantki

Anja Rubik pracowała z Karlem Lagerfeldem, zamieściła na Instagramie wzruszające pożegnanie projektanta:

 
Będzie nam cię brakować! Dziękuję, Karl, za wszystkie te momenty, które spędziliśmy razem, za twoją dobroć i wielkie serce. Moda już nigdy nie będzie taka sama bez Ciebie - napisała Anja Rubik.

Natalia Vodianowa wielokrotnie miała okazję chodzić w projektach od Karla Lagerfelda:

 
Nie mogę sobie z tym poradzić. Moje serce pękło. Wiedzieliśmy, że ten dzień nadejdzie, ale ja nie byłam na to gotowa. Byłeś miłością i wsparciem dla tak wielu ludzi, dla mnie również. Dziękuję ci za wszystko, co dla mnie zrobiłeś. Spoczywaj w pokoju, królu!

Bella Hadid również wielokrotnie szła w pokazach Lagerfelda i pracowała z nim przez wiele lat:

 
Nic nie jest teraz w porządku. Brak mi słów i serca, żeby opisać utratę Karla. Jego humor, mądrość, miłość i pasja do mody będą żyły wiecznie. Dziękuję Ci za inspirowanie świata i wszystkich serc, które poruszyłeś. Zawsze kiedy cię widziałam, miałam wrażenie, że to pierwszy raz i będzie mi brakowało twoich uścisków. Miałam szczęście, że Cię spotkałam.

Winnie Harlow, charakterystyczna modelka z bielactwem, wspomina, jak poznała Karla Lagerfelda:

Po mojej pierwszej kampanii byłeś pytany we francuskiej telewizji, co o mnie myślisz. Odpowiedziałeś, że musiałbyś mnie poznać, żeby wiedzieć to naprawdę. Moja francuska koleżanka przetłumaczyła dla mnie ten wywiad i byłam wniebowzięta, że w ogóle wiesz o moim istnieniu. Kilka lat później w czasie fashion week w Paryżu siedziałam obok ciebie i twojej rodziny w restauracji. Jedyne, co mogłam wtedy robić, to gapić się na legendę, która siedziała na wyciągnięcie ręki. Wstałam, poszłam do łazienki poprawić fryzurę, a potem podeszłam się przedstawić. Powiedziałeś, że wiesz kim jestem i że przypominam ci Naoim Campbell. WOW. Te słowa wciąż słyszę w swojej głowie. Cieszę się, że dowiedziałam się, co o mnie myślisz.
 

Ale legendarnego projektanta żegnają też jego muzy, dla których projektował i które ubierał w ostatnich latach. Diane Kruger, która nosiła stroje Lagerfelda regularnie w ostatnich latach, również zamieściła swoje pożegnanie projektanta na Instagramie:

 
Karl. Nie mogę wyrazić, jak wiele dla mnie znaczyłeś i jak bardzo będzie mi Cię brakować. Nigdy nie zapomnę twej dobroci, twego śmiechu i wyobraźni. Przyjechałam do Francji, żeby się z tobą zobaczyć w tym tygodniu i przedstawić ci moją córkę. Nie zdążyłam. Spoczywaj w pokoju!

Pracę z Karlem Lagerfeldem wspominają projektantki Victoria Beckham i Donatella Versace:

 
Jest mi niewiarygodnie przykro. Karl był geniuszem, dobrym i hojnym dla mnie - osobiście i profesjonalnie - Victoria Beckham
 
Karl, twój geniusz wpłynął na tak wiele osób, zwłaszcza na Gianniego i mnie. Nigdy nie zapomnimy twojego nieprawdopodobnego talentu i nieskończonej inspiracji. Jesteś naszym nauczycielem - pisała Donatella Versace.

A z naszego polskiego podwórka o Karlu Lagerfeldzie pisze również Joanna Przetakiewicz, którą z projektantem łączyła prawdziwa przyjaźń od kilkunastu lat.

 

Karl Lagerfeld nie żyje

Karl Lagerfeld, jeden z najsłynniejszych projektantów mody na świecie, zmarł 19 lutego w Paryżu. Był dyrektorem kreatywnym domu mody Chanel i Fendi, projektował nieprzerwanie od lat 50. ubiegłego wieku.

Więcej o: