To Paweł Adamowicz gościł w Gdańsku księżną Kate i księcia Williama. Brytyjski serwis wspomina to spotkanie

Tragicznie zmarły prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz, miał okazję osobiście spotkać się z księżną Kate oraz księciem Williama latem 2017 roku. Dziś zagraniczne media wspominają wizytę książęcej pary w Gdańsku.

W minioną niedzielę prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz, został brutalnie zaatakowany przez nożownika w trakcie 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mężczyzna był reanimowany na scenie, a następnie został przetransportowany do specjalistycznego szpitala. Niestety, w poniedziałek w godzinach popołudniowych do mediów trafiła bardzo smutna informacja. Mimo kilkugodzinnej walki o życie, Paweł Adamowicz zmarł w wyniku ran odniesionych po ataku 27-letniego zamachowca. Dziś tą tragedią żyją nie tylko polskie, ale także i zagraniczne media. O wzruszające wspomnienie prezydenta pokusił się między innymi "Hello! Magazine", przypominając tym samym wizytę książęcej pary w mieście Pawła Adamowicza. 

Paweł Adamowicz gościł w Gdańsku księżną Kate i księcia Williama

Paweł Adamowicz był politykiem, który miał zaszczyt osobiście spotkać się z książęcą parą. Sytuacja ta miała miejsce w trakcie wizyty Kate oraz Williama w Polsce latem 2017 roku. To wówczas Paweł Adamowicz, jako wieloletni prezydent Gdańska, ugościł parę w swoim ukochanym mieście, zapewniając przy tym masę atrakcji. Polityk oprowadził Kate i Williama po najciekawszych zakątkach Gdańska. Wizyta rozpoczęła się od spotkania w Dworze Artusa. Następnie wszyscy udali się na wspólny spacer wokół Fontanny Neptuna oraz spotkali się z licznie zebranymi gdańszczanami. Książęca para miała również okazję odwiedzić warsztat bursztynu, skosztować tradycyjnego likieru, a także i oczywiście pierogów. Wszystko to właśnie u boku Pawła Adamowicza. Nie obyło się również bez wizyty w Europejskim Centrum Solidarności oraz w Teatrze Szekspirowskim. 

Para książęca jest niezwykle otwarta. Pokazała, że można być na topie, a mimo to blisko ludzi, mając za sobą wieki dziedzictwa, można być równiachą. Zdradzę jeszcze tylko, że księżna i książę przyznali, że takiego powitania jak w Gdańsku dawno nie mieli. Wszystko wyszło znakomicie - wspominał wizytę książęcej pary Paweł Adamowicz.

PAWEŁ ADAMOWICZ SPOTKAŁ SIĘ Z KATE I WILLIAMEM >>>>

DH

Więcej o: