Gwiazdy reagują na ustawę o przemocy w rodzinie. Pokazały mocne zdjęcia. Dostało się Ostaszewskiej. "Nie dla przemocy, ale tak dla zabijania"

Polskie gwiazdy wzięły udział w specjalnej kampanii sprzeciwiając się w ten sposób zmianom w ustawie o przemocy w rodzinie. Do sieci trafiły ich wymowne zdjęcia, a w komentarzach zawrzało.

Kiedy Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaproponowało budzące sporo kontrowersji zmiany w ustawie o przemocy w rodzinie, w mediach zawrzało. Przypomnijmy, że m.in. według nowelizacji, z których jednak obecnie władza się wycofuje, jednorazowe pobicie nie byłoby traktowane jako przemoc. Tym zmianom sprzeciwiają się polskie gwiazdy, które wzięły udział w wyjątkowej kampanii. 

Zobacz wideo

Gwiazdy reagują na ustawę o przemocy

Efektami kampanii podzieliła się na swoim Instagramie Maja Ostaszewska, która kolaż bardzo wymownych zdjęć opatrzyła mocnym wpisem. 

Sam pomysł uznania, że jednorazowy atak nie jest przemocą przeraża. Takie podejście cofa nas w świadomości tego, czym jest przemoc domowa. Agresja, na którą nigdy nie może być zgody, bez żadnej taryfy ulgowej - zaczęła Ostaszewska.
Musimy reagować, musimy wspierać ofiary. Jako ambasadorka brałam udział w dwóch kampaniach przeciwko przemocy wobec kobiet @kocham.szanuje i #16dniprzeciwprzemocy przy tej okazji sporo dowiedziałam się o skali tego zjawiska w naszym kraju, o braku faktycznego wsparcia ze strony państwa dla organizacji przeciwdziałających przemocy i wspierających ofiary. Musimy bardzo uważnie przyglądać się temu, co dalej będzie działo się z projektem ustawy - dodała.

Na zdjęciu obok Ostaszewskiej możemy zobaczyć m.in. Danutę Stenkę, Grażynę Wolszczak czy Izę Kunę. 

Polki dziękują za nowy program Wpi***ol + - brzmi tytuł zdjęcia

Gwiazdy do zdjęć pozowały z podbitym okiem czy też krwawiącym nosem. Efekt jest dosadny. Ale nie wszystkim internautom opinia wyrażona przez Maję Ostaszewską przypadła do gustu. W komentarzach możemy przeczytać dość rozbieżne poglądy na temat działalności aktorki. 

Nie kumam was ludzie. NIE dla przemocy, ale TAK dla zabijania nienarodzonego dziecka.
Wycofali się z tego, ale jak widać, Pani lubi protestować i narzucać innym swoje zdanie.
Wspaniale zdjęcie ze wspaniałym przesłaniem! Trzymam kciuki, aby udało się to szaleństwo zatrzymać!
Idealnie w punkt - piszą internauci.

Należy przyznać, że Maja Ostaszewska rzeczywiście bardzo aktywnie uczestniczy w życiu politycznym kraju. Aktorka wielokrotnie protestowała w obronie praw kobiet, głosząc przy tym stanowcze poglądy na temat zalegalizowania w Polsce prawa do aborcji. Brała również udział w marszu, zorganizowanym w celu ochrony zwierząt futerkowych. Ostaszewskiej nie zabrakło także na manifestacjach dotyczących obrony polskiej demokracji. Aktorka nie boi wyrażać publicznie swoich poglądów, z którymi jednak pewna część społeczeństwa nigdy się nie zgodzi. 

Uważacie, że kampania polskich gwiazd to słuszny ruch? 

DH

Więcej o:
Komentarze (97)
Gwiazdy reagują na ustawę o przemocy. Pokazały mocne zdjęcia. Dostało się Ostaszewskiej. "Nie dla przemocy, ale tak dla zabijania"
Zaloguj się
 • Gość: Iwona

  Oceniono 88 razy 52

  Brawo pani Maju. Polska to nie sama Warszawa, Poznań czy Kraków. trzeba zobaczyć jak się żyje w małych miejscowościach, ile jest przemocy a jak nie do zdobycia jest miejsce w żłobku czy pomoc lekarska dla chorego dziecka. Ot i nasz kraj

 • pan_glosny

  Oceniono 67 razy 47

  "ale TAK dla zabijania nienarodzonego dziecka."
  Trolle z sekty Ordo Głupis ciągle aktywne.

 • justas32

  Oceniono 48 razy 38

  Nienarodzone dziecko to oksymoron. Albo jest nienarodzone, albo jest dzieckiem. Najwięcej na ten temat mają do powiedzenia księża i zakonnice, żyjący w celibacie ...

 • ar.co

  Oceniono 60 razy 38

  "Wycofali się z tego, ale jak widać, Pani lubi protestować i narzucać innym swoje zdanie".
  Co za debil. "Swoje zdanie" w kwestii pobicia. Cóż, można mieć tylko nadzieję, że jak ktoś autorowi tego kretyńskiego stwierdzenia przyleje, to policja będzie miała "swoje zdanie" na ten temat i uzna, że sprawy nie ma - przecież tylko raz oberwał. Albo np. tylko raz na miesiąc.

 • kataryniarski

  Oceniono 54 razy 38

  Polska to kraj wyznaniowego fundamentalizmu, a wszyscy fundamentaliści - czy chrześcijańscy, czy islamscy, lobią znęcać się nad słabszymi, czyli kobietami i dziećmi.

 • apw1964

  Oceniono 38 razy 30

  Słusznie, że do walki z głupim, złym, pomysłem zmiany ustawy Panie zaczęły walczyć nim jeszcze została uchwalona. Potem byłoby znacznie trudniej. Rządzący powinni wiedzieć, że lepiej nie próbować w tym kierunku iść. A swoją drogą, skąd oni biorą takie pomysły?

 • kolesio2

  Oceniono 28 razy 18

  Pani Maju dziękuję. Precz z katotalibami.

 • oloros11

  Oceniono 27 razy 17

  przemoc wobec kobiet jest tak oblesna ze wydawalo mi sie ze nie podlega to w ogole dyskusji
  okazuje sie ze i owszem - i jeszcze kto to robi - Rzad !!! a za nim spora czesc spoleczenstwa
  trzeba miec wobec tego swiadomosc ze zyjemy w niebezpiecznym miejscu gdzie proste ludzkie rzeczy sa poddawane watpliwosc - ze nie obowiazuja podstawowe prawa - a jak nie ma prawa to nie ma cywilizacji - wiec lepiej stad sie po prostu zabierac - i niech sie pozabijaja a na koncu powiedza na spowiedzi ze to byly klapsy miiosci a ksiadz niech ich rozgrzeszy -
  skarlaly, zapluty, ksenofobiczny przepojony niemawiscia i tzw tradycja

 • dabera

  Oceniono 14 razy 12

  Czy brak środków ratowanie zdrowia i życia jùż narodzonych nie jest tym bardziej zabijaniem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX