Dwóch Polaków oskarżonych o plany zabicia księcia Harry'ego! Powodem miał być jego ślub z Meghan Markle

Pochodzący z Polski nastolatkowie zostali oskarżeni o nakłanianie do terroryzmu. Nazistowska grupa miała namawiać do zabicia księcia Harry'ego.
Zobacz wideo

17-letni Oskar D.- K. oraz 18-letni Michał Sz. zostali zatrzymani w wyniku nakłaniania do terroryzmu. Pochodzący z Polski nastolatkowie mieli namawiać do zabicia księcia Harry'ego. Wszystko w ramach nazistowskiej grupy Sonnenkrieg Division.

Polacy chcieli zabić księcia Harry'ego?

Dokładnie 6 grudnia policja zatrzymała Oskara D.-K oraz Michała Sz. po tym, jak przyłapano ich na uczestnictwie w skrajnie prawicowych grupach w mediach społecznościowych, gdzie wymieniali się rasistowskimi i mizoginicznymi opiniami oraz wzywali do przemocy.

Na jednej z opublikowanych na grupie grafik widniał napis sugerujący, że książę Harry zdradził rasy, w wyniku czego powinien zostać ukarany strzałem w głowę. Na samej grafice widnieje zdjęcie księcia z napisem: "Do zobaczenia, zdrajco rasy". Na plakacie jest też swastyka.

Członkowie grupy zarzucają bowiem księciu, że ten "zdradził rasę" decydując się na ślub z Meghan Markle, która ma afroamerykańskie korzenie.

Dopiero teraz wyszło na jaw, że nastolatkowie są polskiej narodowości. BBC podaje, że Oskar D.-K. przyznał się do winy. Wyrok w jego sprawie ma zostać ogłoszony 25 lutego. Michał Sz. usłyszał zaś zarzut namawiania do terroryzmu i upowszechniania treści o charakterze terrorystycznym. Rozprawa odbędzie się 25 maja.

KS