Joanna Kulig z "europejskim Oscarem"! Jej reakcja doskonała. Prawdziwy wybuch radości

Joanna Kulig otrzymała Europejską Nagrodę Filmową w kategorii "aktorka roku". Reakcja gwiazdy na zwycięstwo z pewnością przejdzie do historii polskiego kina. Musicie to zobaczyć.

Historia pisze się na naszych oczach. Za nami uroczysta gala rozdania Europejskich Nagród Filmowych. Śmiało możemy stwierdzić, że wieczór ten należał do Polaków, a wszystko za sprawą aż pięciu statuetek, które trafiły do "Zimnej wojny". To właśnie za rolę Zuli w najnowszej produkcji Pawła Pawlikowskiego "europejskiego Oscara" otrzymała Joanna Kulig. Gwiazda została wyróżniona w kategorii "najlepsza aktorka europejska". Joanna nie mogła jednak pojawić się osobiście na gali, gdyż jest w zaawansowanej ciąży, co uniemożliwiło jej podróż do hiszpańskiej Sewilli, gdzie miała miejsce ceremonia. Dodajmy, że polska aktorka przebywa obecnie w Los Angeles w Kalifornii. Transmisję z rozdania nagród Joanna śledziła jednak w sieci, a swoją reakcją na wygraną pochwaliła się na Instagramie.

Zobacz wideo

Joanna Kulig z "europejskim Oscarem" - reakcja aktorki na wygraną

Tuż po ogłoszeniu wyników Kulig udostępniła na swoim Instagramie film, na którym możemy zobaczyć, jak gwiazda cieszy się ze zwycięstwa. Był to istny wybuch euforii! Joanna skakała z radości i powtarzała jedynie, że nie może uwierzyć w to, co się właśnie wydarzyło. Post aktorki spotkał się z ogromnym odzewem internautów. Pod filmem nie brakuje licznych słów gratulacji, a swój zachwyt nad aktorką wyraziły również i polskie gwiazdy. Wśród nich znalazły się między innymi Martyna Wojciechowska, Małgorzata Kożuchowska czy Joanna Koroniewska

 

Nagrodę w imieniu Joanny Kulig odebrał Paweł Pawlikowski, który na scenie odczytał SMS-a od aktorki. "Zimna Wojna" triumfowała także w jeszcze czterech innych kategoriach, a były to: najlepszy europejski film, najlepszy scenariusz, reżyseria oraz montaż.

Gratulujemy i już czekamy na amerykańskiego Oscara! 

DH