Małgorzata Rozenek uznała, że miarka się przebrała i grzmi do polityków. "Zostawcie nas w spokoju!". Dalej jest jeszcze mocniej

Małgorzata Rozenek jest oburzona projektem ustawy o in vitro, który właśnie trafił do Sejmu. "Perfekcyjna" nie tylko wyraziła swój sprzeciw, ale zaapelowała również do prawicowych polityków, by się opamiętali.

Małgorzata Rozenek nigdy nie ukrywała, że jej synowie urodzili się dzięki metodzie in vitro. Co więcej, żona Radosława Majdana została ostatnio przyłapana pod kliniką in vitro, co może sugerować, że stara się o kolejne dziecko, albo jest już w ciąży.

Nie dziwi więc fakt, że Małgorzata Rozenek postanowiła zabrać głos w sprawie najnowszego projektu ustawy, ograniczającego tę metodę w Polsce. Jej wypowiedź nie była pochlebna i padły mocne słowa. 

Małgorzata Rozenek o ograniczeniu in vitro 

Małgorzata Rozenek bardzo krytycznie podeszła do projektu ustawy, nazwała go też "rodem ze średniowiecza":

Kiedy prawie 14 lat temu przechodziłam przez pierwszą procedurę in vitro, nigdy nie przypuszczałam, że 14 lat później nie tylko nadal nie będzie uregulowań prawnych, ale że te, które się pojawią, będą przypominać prace ze średniowiecza.

Rozenek podkreślała, że projekt jest nie tylko szkodliwy, ale odbije się przede wszystkim na kobietach, które mają problemy z zajściem w ciążę.  

Projekt ustawy (...) tak naprawdę służy ograniczeniu możliwości wykonywania tej procedury i drastycznemu zmniejszeniu jej skuteczności. Jest projektem zakłamującym rzeczywistość i wrogim wobec ludzi, którzy marzą o byciu rodzicem.

Na koniec "Perfekcyjna" zaapelowała do polityków o rozwagę. 

Kim jesteście szanowni autorzy, że pozwalacie sobie na decydowanie, kto może zostać rodzicem, a kto nie? (...) Zostawcie nas, ludzi, dla których in vitro jest jedyną drogą do bycia rodzicem, w spokoju. (...) Zrozumcie, że naród to suma wszystkich obywateli, a nie tylko Waszych wyborców  - grzmiała. 

Internauci komentują wpis Małgorzaty Rozenek 

Pod postem szybko pojawiło się wiele komentarzy. W wielu z nich znalazły się słowa wsparcia dla "Perfekcyjnej". Fani Rozenek zdecydowanie zgadzali się z jej wypowiedzią. 

W punkt!
Brawo Pani Małgorzato! Głupotę trzeba piętnować i z nią walczyć!
Bardzo mądre słowa. W końcu ktoś głośno o tym mówi!

Projekt ustawy o in vitro. O co chodzi?

Autorami najnowszego projektu ustawy o in vitro są PIS, Kukiz'15 oraz PSL. Jeśli ustawa weszłaby w życie, zabiegi sztucznego zapłodnienia byłyby dostępne tylko dla małżeństw. Oprócz tego jednorazowo można byłoby zapłodnić tylko jedno jajeczko, przez co skuteczność metody byłaby niższa. Zabroniono by również mrożenia zarodków.

Projekt trafił do Sejmu 7 listopada. Myślicie, że apel Małgorzaty Rozenek w jakiś sposób wpłynie na polityków?

AG

Więcej o:
Komentarze (127)
Małgorzata Rozenek do polityków: Zostawcie nas w spokoju! Poszło o in vitro
Zaloguj się
 • Gość: Gosc

  Oceniono 48 razy 36

  Brawo! Wreszcie jakas jej mądra wypowiedź. A prezydentowa nadal milczy, dno

 • Gość: x

  Oceniono 47 razy 35

  Pani Rozenek, nie sądziłem, ze kiedyś to napiszę pod pani adresem: Brawo, mądre i odważne słowa.

 • hristomoltisanti

  Oceniono 24 razy 18

  Bo ćwoki z kaczej szajki już tak mają , że muszą się w p i e r d a l a ć w życie innych. Swojego życia nie mają - mają prezesa i ojca inwestora ...

 • Gość: Małgorzata

  Oceniono 18 razy 12

  Nareszcie, jedna odważna Kobieta nazwała rzeczy po imieniu, bo ma do tego prawo!
  Ta nieudolna zgraja politykierów oraz pisłowców w sposób brutalny i zupełnie nieodpowiedzialny zabiera się za tematykę bez jakiegokolwiek przygotowania merytorycznego kompromitując zarówno siebie jak i innych uczestniczących w tym projekcie nieludzkiego traktowania Kobiet w Polsce.
  Mnie ten wyznaniowy ciemnogród poraża.

 • krynolinka

  Oceniono 16 razy 12

  Autorami najnowszego projektu ustawy o in vitro są posłowie PiS, Kukiz`15, WiS oraz niezrzeszeni. Kancelaria Sejmu wprowadziła opinię publiczną w błąd z PSL. W środę na stronie internetowej Sejmu zmieniono informację dotyczącą wnioskodawców tego projektu.
  Tak dla przejrzystości sobie pozwoliłam dodać.

 • mayta

  Oceniono 16 razy 10

  Co to za chamski tekst, jakoby pani Rozenek została pod kliniką in vitro
  "PRZYŁAPANA"?! Szkoda, że gazeta tylko tyle ma do powiedzenia w tej jakże ważnej, fundamentalnej sprawie, jaką jest wolność dostępu do in vitro i średniowieczne zapędy polityków, którzy chcą jeszcze to odebrać Polakom. Żeby dziennikarzy opozycyjnej (niby) gazety musiała wyręczać modelka telewizji śniadaniowej? Wstyd!

 • cramol

  Oceniono 13 razy 9

  Jednorazowo zapładniamy tylko jedno jajeczko? :D :D :D :D
  No normalnie stawiam flaszkę kretynowi, który to wymyślił :D :D :D :D Już sam taki zapis wystarcza, żeby całkowicie uniemożliwić jakiekolwiek in vitro i skreślić tę metodę (przynajmniej w tym kraju) jako metodę, która ma pomóc bezpłodnym parom posiadać dziecko. Brawo! Bravo! Bravissimo!!!!

 • macwies

  Oceniono 10 razy 6

  Jeszcze dojdzie do tego, że te świry będą rozpatrywać czy podczas oralu była aborcja czy kanibalizm.

 • to_moje_zdanie

  Oceniono 8 razy 4

  Brawo Pani Rozenek.
  Dlaczego autorzy projektu nie pochyla się nad losami dzieci poczętych przez księży i porzuconych oraz odrzuconych przez ich ojców na pastwę losu? Dlaczego chodzi im po głowie przymus rodzenia dzieci poczętych z gwałtu ( co w polskiej praktyce ma miejsce bo utrudnia się legalna aborcję w tej kwestii)? Dlaczego nie zajmą się rodzicami plodzącymi dzieci jak króliki, którzy są niewydolni wychowawczo pod każdym względem w tym psychicznym i finansowym a wrecz krzywdzą swoje dzieci? A co z 2/3 samotnych matek i ich dzieci pozostawionych bez alimentow "na lodzie"? Wtedy jakoś nikomu z polityków nie żal dzieci i matek, którzy muszą żyć w takich okolicznościach!
  Skąd ten pomysł, aby uniemożliwić, wręcz zakazać prawa do samostanowienia i wyboru dla odmiany pragnących dzieci świadomie i z pełną odpowiedzialnością oraz mających zaplecze i finansowe i emocjonalne potencjalnych rodziców tyle, że żyjących bez ślubu?! Dlaczego utrudnia się i tak skomplikowaną , obciążająceą zdrowotnie i emocjonalnie kobietę i zwiększa jej koszty finansowe ( tylko 1 zarodek!) procedurę invitro?
  Ilu polityków ma nieślubne dzieci albo żyje w pozamalzenskich czy kolejnych związkach porzuciwszy wcześniej swoją wcześniejszą rodzinę?! Co zrobiliście w walce ze smogiem i zanieczyszczeniem powietrza, chemia w zywnosci, trudną dostępnością do dobrej nieodplatnej ginekologii, stresujaca praca lub jej niepewnoscią, kredytami (odkladannie rodzicielstwa) które są jednymi z przyczyn niepłodności?!
  DOŚĆ HIPOKRYZJI i mieszania się w sprawy prywatne Polek i Polaków w kwestii reprodukcyjnej!!! NIE DLA CIEMNOGRODU! TAK DLA POSTĘPU! To tacy jak wy palili na stosach mądre kobiety nazywając je czarownica a uczonych za odkrycia naukowe! DOŚĆ jątrzenia!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX