Molestowanie mieszkańców Limy w "Ameryka Express". Dumny z siebie Chajzer: Waliłem, pyk, pyk, dziękuję, do widzenia

"Ameryka Express". Jedną z konkurencji było pocałowanie przez uczestników nieprzygotowanych na to przechodniów. Czy produkcja tvn-owskiego show naprawdę nie zauważyła granicy między rozrywką a molestowaniem?!

W ostatnim odcinku "Ameryki Express" uczestnicy musieli pocałować w usta trzy osoby płci przeciwnej. Znienacka, bez pytania, bez przyzwolenia. Możecie się pewnie domyślić, że nie wszyscy napotkani ludzie byli chętni na taką "zabawę".

"Ameryka Express". Uczestnicy całują przechodniów

Konkurencja polegająca na łapaniu mężczyzn oraz kobiet i całowanie ich wbrew ich woli przekroczyła wszelkie granice. To, co jednak zaskakuje nas w tej sytuacji najbardziej, to fakt, że TVN w ogóle na takie zadanie w show się zdecydował. Czy naprawdę nikt z osób pracujących przy produkcji za kilkaset, może nawet milion złotych, nie zreflektował się, że zakrawa ono o molestowanie seksualne?

Przesadzamy? Raczej nie. To, czego dopuszczali się uczestnicy, to książkowa wręcz definicja molestowania seksualnego. Strona zajmująca się prawami ofiar pomocy seksualnej następująco interpretuje molestowanie:

Molestowanie seksualne jest przejawem dyskryminacji ze względu na płeć. Na molestowanie seksualne może składać się nie tylko niepożądany kontakt fizyczny, niechciany dotyk, „obmacywanie”, ale również dręczenie wypowiedziami, stwierdzeniami, bądź niestosownymi uwagami o charakterze seksualnym lub odnoszącymi się do płci.

Wyobrażacie sobie, że ktoś was tak łapie znienacka, kiedy spokojnie idziecie po ulicy? Dodatkowo obok stoi facet z kamerą, może nawet nie jeden. Nie wiadomo, jak się zachować: dać w pysk, uciekać, a może się zaśmiać i udawać, że wszystko jest w porządku?

Równie oburzająca, choć absolutnie niezaskakująca, jest wypowiedź Filipa Chajzera, który aby uporać się z zadaniem, przedmiotowo potraktował mieszkanki Limy.

Po prostu waliłem, pyk, pyk, dziękuję, do widzenia. Panie w szoku, nawet nie wiedziały, co się stało, zadanie zaliczone, a ojciec się zabiera: senora, senorita, tak się czai, one przed nim uciekają - powiedział.

Drogi TVN-ie, przepraszamy bardzo, ale CO TO ZA ZABAWA?! Kogo to miało rozbawić? Czy faktycznie naruszanie czyichś praw i przekraczanie granic intymności uważacie za rozrywkę, którą warto widzom w 2018 roku serwować na antenie jednej z największych stacji telewizyjnych?

"Ameryka Express". Wyśmiewanie osób transseksualnych

Przypomnijmy, że w obecnie trwającym sezonie nie brakowało sytuacji, które oglądaliśmy z niesmakiem. W jednym z odcinków, znów młody Chajzer dał popis. Przebrał się w sukienkę, na czym co prawda polegało dziwne zadanie, ale dalej z uśmiechem na twarzy żartował z osób transseksualnych

"Ameryka Express". Skandale w trzecim sezonie

Molestowanie, przemoc wobec kobiet, krzywdzenie środowiska LGBT: czy to nowe wartości TVN-u? Stacja, która znana była z liberalnych poglądów i szerzenia tolerancji wobec wszystkich preferencji seksualnych, nagle skłania się ku totalnemu tego przeciwieństwu oraz promowaniu patologicznych zachowań.

Próbowaliśmy skontaktować się z produkcją programu, aby uzyskać komentarz, jednak, jak to ostatnio bywa w sprawach PR-owo dla nich niełatwych, nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi. 

MT

Więcej o:
Komentarze (51)
"Ameryka Express". Produkcja kazała uczestnikom molestować mieszkańców Limy. Oburzające zadanie
Zaloguj się
 • mejerewa

  Oceniono 106 razy 102

  Wyobraźcie sobie teraz, że na polskich ulicach kilku np. Arabów podchodzi i "pyk, pyk" całuje dziewczyny. Ha, ha ale zabawa, to tylko tak dal telewizji, nie ma co się obrażać, ha, ha.
  Rzygać się chce na takie pomysły.

 • brutusnaidiotos

  Oceniono 71 razy 63

  Z wielkim zażenowaniem oglądam ten program. Bogaci celebryci jadą w biedniejsze rejony świata i naciągają miejscowych (okradają ich ) z energii ,miejsc noclegowych, wody, żywności. Naruszają ich zasoby wykorzystując naiwność ,chęć pomocy , dobre serce. Robią to dla JAJ dla zabawy żeby śmiesznie było. Czasami mam odruchy wymiotne jak widzę te autorytety naciągające ludzi. Może tak zamiast naciągać pojechalibyście i wykorzystali swój spryt np sprzątając szpital .

 • Gość: Ala

  Oceniono 42 razy 32

  Ale obleśny facet. A może teraz konkurencja macanie panów po jajach by była lepsza?

 • Gość: Borubaroth 666

  Oceniono 35 razy 29

  "Drogi TVN-ie, przepraszamy bardzo, ale CO TO ZA ZABAWA?! Kogo to miało rozbawić?"
  Droga gazeta.pl, przepraszam bardzo, ale JAKI PORTAL wali pyk, pyk artykulik gdy tylko Chajzer wstawi coś na FB? Macie swojego idola!

 • Gość: Gość

  Oceniono 29 razy 27

  A słyszał ktoś o czymś takim jak opryszczkowe zapalenie opon mózgowych i innych infekcjach, które można nabyć poprzez taki kontakt..jestem w szoku, ze została wymyślona taka konkurencja, a stacja ja zatwierdziła. Kwestia molestowania oczywiście tez jest niepodważalna.

 • Gość: :?

  Oceniono 30 razy 22

  Czy musicie pisywać o ch...o zerze?

 • Ma ASa

  Oceniono 15 razy 11

  Promownie molestowania kobiet przez mezczyzn w telewizji przechodzi granice dobrego smaku

 • Piotr Prywałow

  Oceniono 13 razy 11

  Chamski, debilny pomysł, ciekawym mm, Reżyser tego odcinka będzie szła ulicą,,,, i dostanie ode mnie buziola w usta, Jak zareaguje, kuźwa, szoooook

 • Gość: Iron

  Oceniono 9 razy 9

  Jest 21wiek i mamy telewizyjnego pilota, można skorzystać lub wyjść na spacer itp. Miłego dnia bez tvn i telewizji. 👋

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX