Polska modelka ofiarą Harveya Weinsteina? Miała wówczas 16 lat. Ofiarami były też Angelina Jolie i Gwyneth Paltrow

Kolejna kobieta oskarża znanego producenta Harveya Weinsteina o molestowanie. Tym razem to polska fotomodelka w jednym z sądów w USA złożyła pozew przeciwko hollywoodzkiemu producentowi.

Wraca głośna sprawa Harveya Weinsteina. W środę 31 października polska fotomodelka w jednym z sądów w USA anonimowo złożyła pozew przeciwko byłemu potentatowi branży filmowej. Oskarżyła go, że w 2002 roku, gdy miała zaledwie 16 lat, chciał ją zmusić do stosunku seksualnego. 

Do tej pory amerykańskim mediom nie udało się ustalić, kim jest owa kobieta. W prasie określana jest jako Jane Doe [odpowiednik polskiego NN - przyp. red.).

Harvey Weinstein a polska modelka

Jak wynika z treści pozwu, do którego dotarła brytyjska telewizja informacyjna "Sky News", Weinstein zaprosił początkującą wówczas modelkę z Polski na kolację, by porozmawiać o jej karierze. Następnie miał zabrać ją do swojego apartamentu, gdzie "zmusił ją do głaskania swojego członka i bardzo agresywnie domagał się stosunku seksualnego". Kazał Polce się rozebrać i zagroził, że jeśli mu odmówi, on wykorzysta swoje znajomości, by uniemożliwić jej zrobienie kariery. 

16-letnia wówczas Polka nie miała jeszcze doświadczeń z mężczyznami. Odmówiła producentowi, co wywołało w nim furię. Ostatecznie udało jej się uciec z mieszkania producenta. W pozwie zaznacza jednak, że Weinstein w ciągu kolejnych 10 lat był konsekwentny, przez co nie udało jej się zrobić kariery.

Benjamin Brafman, adwokat Harveya Weinsteina powyższe zarzuty uznał za "niedorzeczne". W jednym z wywiadów obiecał, że dowiedzie, iż to kłamstwo.

Kłamstwa prawie dwudziestoletniej dawności, także po czasie okażą się kłamstwami - zapowiada Brafman.

Polska modelka dołączyła do grupy około 100 kobiet, które oskarżają 66-letniego producenta o nadużycia seksualne. 

Harvey Weinstein vs kobiety

Weinstein to jeden z najbardziej wpływowych producentów filmowych i telewizyjnych w Hollywood. Na swoim koncie ma takie hity, jak np. "Gangi Nowego Jorku", "Artysta" czy "Jak zostać królem". Okazało się, że przez kilkadziesiąt lat wykorzystywał seksualnie kobiety, z którymi współpracował, a potem płacił im za milczenie.

Oskarżenia na tle seksualnym w kierunku Harveya Weinsteina wysunęło już ponad 100 kobiet związanych ze światem filmu. Wśród ofiar były m.in. Angelina Jolie i Gwyneth Paltrow, które jako pierwsze wysłały do redakcji "New York Times" specjalne oświadczenia. Niedawno również Uma Thurman przerwała milczenie na temat Weinsteina.

Akcja #Metoo i #TimesUp

Po wyznaniu aktorek, które były molestowane przez Weinsteina w Hollywood wybuchł skandal. Narodziła się wtedy akcja społeczna #Metoo, którą rozpoczęła aktorka Alyssa Milano. W ten sposób zachęciła wszystkich, których w jakikolwiek sposób dotknęła seksualna przemoc, do dzielenia się tym faktem w mediach społecznościowych. Użycie hasztaga ma także sygnalizować, że nie zgadzamy się na jakąkolwiek formę molestowania. Akcja TimesUp to kolejna próba walki z molestowaniem.

MM

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata show-biznesu, zaobserwuj nas na Instagramie >>>>>>>>

Więcej o:
Komentarze (29)
Polska modelka ofiarą Harveya Weinsteina? Miała wówczas tylko 16 lat
Zaloguj się
 • zebrzec

  Oceniono 11 razy 9

  łał, no i jest polski akcent !:).. nie jestesmy zadupiem swiata;)... ech

 • minkat

  Oceniono 21 razy 9

  pamietam zdjecia Rosati spacerujacej z tym oblechem po Warszawie. ciekawe co ona ma na ten temat do powiedzenia?

 • an_ma_o

  Oceniono 7 razy 5

  Ufff co za ulga !!!! Jednak jesteśmy w czołówce..

 • gre-gol

  Oceniono 4 razy 4

  "Kłamstwa prawie dwudziestoletniej dawności" ???... czy ktoś to w ogóle redaguje??
  Czy naprawdę nikt w redakcji nie wie, jak to będzie po polsku???

 • amicus888

  Oceniono 8 razy 4

  "Modelce" po 16 latach nagle pamięć wróciła. Lepiej późno niż wcale!

 • rikol

  Oceniono 5 razy 3

  Co w tym dziwnego? zwykle tacy faceci atakują wiele kobiet.

 • staq

  Oceniono 2 razy 2

  Modelka, która nie zrobiła kariery, w wieku 32 lat zgłasza się do sądu po sowite odszkodowanie na fali potężnego ruchu. Nie za czyn a za usiłowanie czynu , a i to rzekome.
  Na upadłe drzewo rzucają się teraz kozy...

  A ewentualnym największym wygranym wcale nie będzie ona tylko jej prawnik.

 • vikistan

  Oceniono 6 razy 2

  Chyba też w końcu się zgłoszę.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 6 razy 2

  chciał ją zmusić. ..I za to dostanie się parę milionów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX