Paulina Krupińska uczciła Jana Pawła II i została zaatakowana przez fanów. "Lech Wałęsa to Polak wszech czasów"

Paulina Krupińska dodała na Instagramie zdjęcie Jana Pawła II. Pod postem rozpętała się burza.

Kilka dni temu minęła 40. rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża. Ten fakt postanowiła uczcić Paulina Krupińska, która nie ukrywa, że wiara jest dla niej bardzo ważna. Chyba nie spodziewała się, że pod jej postem, pojawią się aż tak mocne komentarze.

Paulina Krupińska wywołała kontrowersję

40. rocznica wyboru Karola Wojtyły na Papieża #swietyjanpawel2 - napisała pod zdjęciem.

Choć przeważają słowa oddające cześć papieżowi oraz określenia, że "był największym autorytetem", to nie zabrało jadu pod jego adresem. Niektórzy uważają, że miano "największego Polaka w historii" powinno należeć do Lecha Wałęsy.

Ja podziękuję. Lech Wałęsa to jest Polak wszech czasów - piszą.

Nie zgodziła się z tym modelka, która odpowiedziała:

Lecha Wałęsa? Proszę nie porównywać go do Świętego (...). Jan Paweł II jest świętym, mam nadzieję, że pani też dąży do świętości - zwróciła się do jednej z komentujących osób.

Nie zabrakło także komentarzy, w których Polacy zarzucają, że Jan Paweł II to ktoś, kto przez lata "zamiatał pod dywan temat pedofilii w Kościele", a "księży zamieszanych w ten proceder chroniła poprzez odsyłanie ich do innych parafii oraz za granicę".

 

Paulina Krupińska zaatakowana

Przy okazji oberwało się także Krupińskiej. Jedna z internautek skrytykowała ją, że "nie wie, czym jest świętość". Skupiła się na tym, że nie żyła ona w czystości.

Pani nie wie, czym jest świętość, pani Krupińska. Religijnym tokiem myślenia. Pani idzie w kierunku pychy, a nie świętości. Trudno, żeby to pani była głosem nawołującym do świętości, samej nie żyjąc w czystości przedmałżeńskiej. O niepokalanym poczęciu nie ma tu mowy. (...) Życzę powodzenia w lepszym zrozumieniu tego, do czego pani dąży w świetle swej wiary - zwróciła się do Krupińskiej.

Jednak jak na razie nie doczekała się odpowiedzi modelki. Przypomnijmy, że modelka wzięła ślub z Sebastianem Karpiel-Bułecką w tym roku, będąc już rodzicami trzyletniej Antoniny i rocznego Jędrzeja.  

AW

Więcej o: