Joanna Kulig zagrała w amerykańskim serialu! Obok niej takie gwiazdy jak Cate Blanchett i Eric Bana

Joanna Kulig zagrała w najnowszej produkcji Amazona. W serialu "Hanna" wcieli się w matkę tytułowej bohaterki.

Joanna Kulig to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych obecnie polskich aktorek. Po licznych sukcesach filmu "Zimna wojna" (przypomnijmy, że nie ostatnich - Kulig wymieniana jest jako jedna z kandydatek do Oscara), przyszła pora na kolejne. 

Joanna Kulig zagrała w amerykańskim serialu "Hanna"

Joanna Kulig zagrała w amerykańskim serialu "Hanna". To oryginalna produkcja popularnej platformy Amazon. Serial opiera się na wyreżyserowanym przez Joe Wrighta filmie z 2011 roku, a opowiada o nastolatce, która od dziecka szkolona była przez ojca na zabójczynię. 

Joanna Kulig wcieliła się w matkę tytułowej bohaterki. 

Gdy to usłyszałam, byłam zaskoczona. Jak to, mam zagrać matkę? Okazało się, że w retrospekcjach. Moim partnerem był Joel Kinnaman. Mieliśmy skomplikowane sceny pościgów. Muszę przyznać, że bardzo mi się to podobało - mówi Joanna Kulig.

Serial kręcony był w Budapeszcie. Obok Joanny Kulig wystąpią jeszcze m.in. Cate Blanchett, Eric Bana, Esme Creed-Miles.

Premiera serialu "Hanna" zaplanowana jest na 2019 rok.

Joanna Kulig, Tomasz Kot / Zimna wojnaJoanna Kulig, Tomasz Kot / Zimna wojna MATERIAŁY PRASOWE

Joanna Kulig - życie prywatne

Joanna Kulig spełnia się zarówno zawodowo, jak i prywatnie. Aktorka obecnie jest w ciąży. Będzie to jej pierwsze dziecko. Od wielu lat Kulig związana jest z Maciejem Bochniakiem - reżyserem i scenarzystą. Podobnie jak ona, Bochniak ma na swoim koncie wiele sukcesów. Współtworzył film fabularny "Pokój", jest autorem pełnometrażowego filmu dokumentalnego "Miliard szczęśliwych ludzi" oraz pełnometrażowego filmu fabularnego "Disco polo". Tworzy także reklamy telewizyjne, teledyski, czy fabularne scenariusze krótko i pełnometrażowe. Należy też do Gildii Reżyserów Polskich.

JT