Jacek Borkowski szuka młodziutkiej partnerki. "Jak już brać, to nie z second handu". Serio?!

Jacek Borkowski - aktor znany głównie z roli w "Klanie" - poszukuje dużo młodszej partnerki. Jak sam wyznał, zainspirował go Karol Strasburger, który spotyka się z 27 lat młodszą od siebie kobietą.

Jacek Borkowski udzielił "Faktowi'" wywiadu, w którym przyznał, że idzie za przykładem Karola Strasburgera i szuka dużo młodszej partnerki. 59-letni wdowiec dał upust swoim szowinistycznym poglądom, nazywając dojrzałe kobiety tymi "z drugiej ręki". 

Karol Strasburger idolem Jacka Borkowskiego

Jacek Borkowski w 2016 roku został wdowcem, ale od  jakiegoś czasu gwiazdor "Klanu" zaczął spotykać się z innymi kobietami.

I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że aktor ma specjalne wymagania wobec potencjalnych partnerek, które jak sam mówi "zalewają go ofertami matrymonialnymi". Aktor szuka tylko bardzo młodych dziewcząt. Najlepiej, by były od niego młodsze o 37 lat - w końcu taka różnica wieku dzieli Karola Strasburgera i jego partnerkę, a Borkowski się na nim wzoruje. 

Casting na moją żonę trwa. Sylwia była była dla mnie za stara. (...) Partnerka Karola Strasburgera jest od niego o 37 lat młodsza. To mnie inspiruje. Teraz szukam kogoś takiego. Jak już brać, to nie z second handu. Tego kwiatu to pół światu! Karol dał czadu, to ja nie będę gorszy - powiedział w rozmowie z "Faktem".

Internauci oburzeni szowinistyczną wypowiedzią aktora

Jacek Borkowski chyba nie spodziewał się, że jego wypowiedź wywoła tyle kontrowersji. Aktor prawdopodobnie nie widział nic złego w tym, że poszukiwania partnerki prześmiewczo nazwał castingiem, a kobietę porównał do używanego towaru.

Postanowił więc sprostować swoją wypowiedź, ale nie przeprosił za szowinistyczny wydźwięk pierwszej. 

Zalały mnie pretensje. Ludzie pytają, jak tak mogę mówić, a ja nie rozumiem, dlaczego mam kłamać. Zawsze lubiłem stare samochody i młode kobiety, a od kiedy zostałem wdowcem, jestem zalewany propozycjami matrymonialnymi od różnych pań. Na początku wybierałem kobiety w moim wieku lub tylko trochę młodsze. Nie wyszło. Teraz stawiam na spore różnice wiekowe i zobaczymy, jaki będzie efekt - przyznał aktor.

Borkowski ma 59 lat. Żeby "pokonać rekord" Karola Strasburgera musi znaleźć partnerkę przynajmniej 38 lat młodszą od siebie. Szuka więc 21-letniej dziewczyny. Przypominamy, że córka aktora ma 35 lat. 

AG

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.