Kolscy uczcili pamięć o tragicznie zmarłej córce. "To na zawsze żywe wspomnienie nieobecnego głosu naszej Zuzi"

Podczas 18. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty po raz pierwszy wręczono nagrodę im. Zuzanny Kolskiej. Ufundowali ją Jan Jakub Kolski i Grażyna Błęcka-Kolska, by uczcić pamięć tragicznie zmarłej córce.

W 2014 r. 23-letnia Zuzanna Kolska, córka aktorki Grażyny Błęckiej-Kolskiej i reżysera Jana Jakuba Kolskiego zginęła w wypadku samochodowym. Pojazd prowadziła jej mama. Panie jechały wtedy na festiwal Nowe Horyzonty. 

W tym roku rodzice tragicznie zmarłej kobiety ufundowali specjalną nagrodę jej imienia, która jest przyznawana najmłodszym artystom tego festiwalu. 

Nagroda im. Zuzanny Jagody Kolskiej to nade wszystko ciepłe, na zawsze żywe wspomnienie nieobecnego głosu naszej Zuzi - mówiła Grażyna Błęcka-Kolska. 
Chcemy doceniać odwagę. Wspierać młodość, dać szansę na rozwój. Wierzyć, że każda pomoc niesie dalej dobro. Pamiętać o Zuzi - dodał wzruszony Jan Jakub Kolski.

Grażyna Błęcka-Kolska po śmierci córki 

W grudniu 2014 r. sąd uznał Grażynę Błęcką-Kolską za winną spowodowania wypadku i skazał na pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Aktorka na kilka lat wycofała się z życia publicznego. Nie ukrywała, że po tragicznych wydarzeniach korzystała z pomocy psychologa. 

Spokoju nie ma i nie będzie. Jest poczucie winy, straszna tęsknota... - mówiła w "Zwierciadle".

Błęcka-Kolska założyła Fabrykę Sensu - fundację, której celem jest zbieranie funduszy na stypendia dla młodych ludzi, które mają im pomóc w rozwijaniu talentów. Dla aktorki jest to sposób upamiętnienia zmarłej córki.

Trudno mówić o dziecku, którego nie ma. Ale najważniejsza jest pamięć. Dla mnie to stypendium jest o tyle ważne, że patrząc na moją córkę, która miała 23 lata, wiem jak trudno jest zdobyć fundusze, kupić aparat, kamerę, rozpocząć studia tam, gdzie się wymarzy - powiedziała w "Dzień dobry TVN" w 2016 r. 

JT

Więcej o:
Komentarze (7)
Jan Jakub Kolski i Grażyna Błęcka-Kolska uczcili pamięć o zmarłej córce
Zaloguj się
 • dodosdontquack

  Oceniono 19 razy 19

  Zazdroszcze Bleckiej charakteru i osobowosci, ze potrafila tak wielka personalna tragedie obrocic w szczytny i piekny cel. Sama swoja postawa tez pomoze wielu ludziom.

 • Gość: Ana

  Oceniono 18 razy 18

  Z całego serca współczuję. Niewyobrażalna tragedia:(

 • Gość: Jan

  Oceniono 12 razy 12

  Siły Pani Grażyno i spokoju ducha, na pewne wydarzenia tak naprawdę nie mamy wpływu ...

 • felicjan.dulski

  Oceniono 9 razy 9

  Nie wiem, nie rozumiem, nie oceniam.
  Nie byłem nigdy na szczęście w takiej sytuacji i oby nigdy mi się nie przydarzyło.
  Czego wszystkim życzę.

 • Gość: Go

  Oceniono 7 razy 3

  Nie "pamięć o zmarłej córce", lecz "pamięć zmarłej córki". Zatrudnijcie osoby po maturze, może lepiej dadzą sobie radę z poprawną polszczyzną.

 • Gość: Mira

  Oceniono 4 razy 2

  Bardzo Pani wspolczuje straty jedynego dziecka . Do tego rozwodu z mężem , który nie dos że nie udzielił Pani należytego wsparcia to ośmieszyła się. ..wiążąc z tupem pijawki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX