Cena bycia księżną jest naprawdę wysoka. Meghan ma długą listę zasad, które musi opanować

Może się wydawać, że bycie księżną to wspaniała sprawa. Patrząc jednak na listę zakazanych rzeczy, mamy wątpliwości.

Ślub Meghan z księciem Harrym całkowicie odmienił jej życie. Księżna Sussex jeszcze przed zaślubinami musiała spełnić kilka warunków, żeby dołączyć do królewskiej rodziny. To nie koniec.

Meghan otrzymała nową listę wyrzeczeń, zakazów i nakazów. Będzie musiała zrezygnować z "normalnego" życia.

Konto w mediach społecznościowych

Meghan nie może mieć żadnego prywatnego konta w mediach społecznościowych. To koniec z pokazywaniem zdjęć ze znajomymi. Ma zabronione robienie selfie. Od teraz jej fotografie będą dostępne tylko na oficjalnych profilach Pałacu Kensington.

Samotne spacery

Księżna Sussex ma zakaz samotnego wychodzenia poza teren pałacu. Nie może sama wyjść na spacer, czy pójść na zakupy. Od teraz ma wokół siebie zespół doradczyń, które będą za nią wszystko robić, kiedy ona będzie zajęta królewskimi obowiązkami.

Książę Harry, Meghan MarkleKsiążę Harry, Meghan Markle Ben Birchhall / AP

Głosowanie w wyborach

Strona internetowa Pałacu Kensington podaje, że choć prawo tego nie zabrania, przyjęte jest, że przedstawiciele monarchii nie powinni głosować w wyborach, gdyż jest to niekonstytucyjne. W momencie ślubu Meghan pozbyła się prawa do współdecydowania i wyrażania swego głosu w wyborach i referendach.

Malowanie paznokci

Księżna Sussex nie może zaszaleć z kolorem paznokci. Może jedynie wybierać jasne barwy, które nie rzucają się w oczy, a wyglądają naturalnie.

Rozdawanie autografów

Podpisywanie się fanom na pamiątkach to kolejna rzecz, o której może zapomnieć Meghan. Dając autograf ryzykuje, że jej podpis może zostać podrobiony.

Królowa ma priorytet

Meghan nie może pójść spać wcześniej niż królowa. Na szczęście ta zasada nie panuje na co dzień. W momencie, kiedy spędza czas z królową, nie może wcześniej od niej wyjść z takiego spotkania i udać się do łóżka.

Britain Royal WeddingBritain Royal Wedding Jonathan Brady / AP / AP

Kuse stroje

Księżna Sussex nie może odkrywać za dużo ciała. Jej stroje powinny proste i konserwatywne. Odsłanianie ciała nie jest eleganckie i nie przystoi członkini rodziny królewskiej.

Siadanie z nogą na nogę

Meghan podczas oficjalnych wyjść musi siedzieć ze złączonymi nogami. Zabrania się zakładania nogi na nogę, czy krzyżowania kostek.

Publiczne okazywanie uczuć mężowi

Ekspert od etykiety królewskiej kilka lat temu wyznał, że nie ma oficjalnego zakazu na publiczne okazywanie czułości przez członków rodziny królewskiej. Jednak z reguły małżeństwa królewskie są powściągliwe w pokazywaniu emocji.

Co myślicie o tych zasadach? Warto był się poświęcać?

MT

Napisaliście ponad 30 tysięcy komentarzy z prośbą o Magdę Gessler w "Kole Plotka". Aby to się udało, potrzebujemy Waszej pomocy. Szczegóły poniżej: