Theresa May i królowa Elżbieta. Pozornie zwykłe zdjęcie. W rzeczywistości ma 11 tajemnic. Odkrywamy je

Theresa May została zaproszona przez królową Elżbietę do prywatnych apartamentów. Zdjęcia ujawniają ich tajemnicę.

Na początek zdjęcie, bo to o nie chodzi. Theresa May w przyklęku oddaje hołd gospodyni, królowej Elżbiecie II. Istotne jest jednak to, że spotkanie odbyło się w Pałacu Buckingham w pomieszczeniach, które rzadko są pokazywane publicznie. Jednym z nich był prywatny apartament królowej. Wnikliwemu oku zdjęcie ujawni sekrety apartamentu. Serwis "Mirror" przeprowadził w tej sprawie śledztwo.

Theresa May i królowa ElżbietaTheresa May i królowa Elżbieta POOL / REUTERS / REUTERS

1. Arcydzieło włoskiego malarstwa

Fragment apartamentu królowej ElżbietyFragment apartamentu królowej Elżbiety POOL / REUTERS / REUTERS

Lewy górny róg zdjęcia. Widzimy tam obraz "Venice: Piazza S. Marco towards S. Geminiano", autorstwa włoskiego malarza Canalettiego. Jest to jeden z sześciu obrazów przedstawiających widok na Piazza San Marco oraz Piazzetta, w samym sercu Wenecji.

2. Zdjęcie ślubne księżnej Kate i księcia Williama

To jedno z oficjalnych zdjęć ślubnych księżnej Kate i księcia Williama. Trafiło nawet na znaczki.

Książę William i księżna KateKsiążę William i księżna Kate Reuters

3. Zdjęcie ślubne Zary Philips i Mike'a Tindalla

Królowa Elżbieta najwyraźniej lubi mieć zdjęcia bliskich obok siebie. Drugi portret ślubny przedstawia najstarszą wnuczkę królowej, Zarę Philips i jej męża Mike'a Tindalla.

Mike Tindall i Zara PhilipsMike Tindall i Zara Philips Reuters/East News

4. Posążki bażantów

Dwa identyczne posążki bażantów stojących na pniach zdobią kominek w apartamencie królowej Elżbiety. Uważa się, że zostały nabyte przez George'a IV.

Apartament królowej ElżbietyApartament królowej Elżbiety POOL / REUTERS / REUTERS

5. Książę William i książę Harry w mundurach wojskowych

Tu akurat tego zdjęcia nie widać, ponieważ Theresa May zasłania je swoim ciałem, ale widnieją na nim książę William i książę Harry w mundurach galowych. Zdjęcie zostało zrobione podczas spotkania królowej Elżbiety z byłym już premierem, Davidem Cameronem. Książęta mieli na sobie właśnie takie mundury:

Książę William i książę HarryKsiążę William i książę Harry Splash News / Splash News/EAST NEWS

6. Lustro i żyrandol

To wspaniałe lustro jest na zdjęciu pokazane tylko we fragmencie, widać jednak, jak odbija się w nim kryształowy żyrandol. Lustro jest pionowe, prostokątne, u dołu lekko zaokrąglone i otulone pozłacanymi liśćmi.

Apartament królowej ElżbietyApartament królowej Elżbiety POOL / REUTERS / REUTERS

7. Zegar

Pod lustrem znajduje się przepiękny, XIX-wieczny zegar z białego marmuru i złoconego brązu. Godziny wybite są na tarczy cyframi rzymskimi, minuty arabskimi. Zegar nabyła w 1936 roku babka królowej Elżbiety, królowa Mary.

Apartament królowej ElżbietyApartament królowej Elżbiety POOL / REUTERS / REUTERS

8. Arcydzieło włoskiego malarstwa

Kolejny obraz Canaletta, tym razem "Venice: Piazza S. Marco with the Basilica and Campanile". Ponoć Horace Walpole, syn pierwszego premiera Wielkiej Brytanii, pisarz i arystokrata, powiedział o nim, że jest "mocniejszy, silniejszy i znacznie lepszy od innych dzieł Canaletta".

Apartament królowej ElżbietyApartament królowej Elżbiety POOL / REUTERS / REUTERS

9. Pamięć

Lord Earl Mountbatten był wujem męża królowej Elżbiety, bohaterem wojennym i mentorem księcia Karola. W 1979 roku on, jego wnuk Nicholas oraz 2 inne osoby zostały zamordowane w zamachu bombowym przeprowadzonym przez IRA.

Earl MountbattenEarl Mountbatten Reuters/East News

10. Order Podwiązki

To zdjęcie samej królowej Elżbiety sprzed lat. Na jej piersi widnieje Order Podwiązki, najwyższy order brytyjski i jeden z orderów domowych dynastii panującej.

Królowa ElżbietaKrólowa Elżbieta Reuters/East News

11. Tajemnica

Tej tajemnicy nie udało się nam rozwiązać, ale może Wam się uda? Spójrzcie na blat tego pięknego stolika. Umiecie odgadnąć, jakie skarby kryją się pod nim?

Apartament królowej ElżbietyApartament królowej Elżbiety POOL / REUTERS / REUTERS

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.