Maja Ostaszewska została obrażona przez byłego księdza. Teraz to skomentowała. Aktorka nie zamierza odpuścić

Były ksiądz, Jacek Międlar zaatakował Maję Ostaszewską, która skrytykowała jego pomysł na kolekcję ubrań. Teraz aktorka skomentowała jego nieprzyzwoity wpis.

Jacek Międlar podzielił się swoim pomysłem na stworzenie kolekcji ubrań z hasłem "Nie przepraszam za Jedwabne". Maja Ostaszewska, która nie unika wyrażania publicznie swoich opinii, także tym razem otwarcie wyznała, co myśli o idei Międlara.

Dezaprobata aktorki zdenerwowała Międlara, więc umieścił obraźliwy wpis na jej temat, w którym zapytał: Kim Ty w końcu jesteś: Niemką czy kacapką?

Teraz Ostaszewska w rozmowie z "JastrząbPost" skomentowała:

Ja od bardzo dawna apeluje o delegalizację ONR-u, uważam za haniebne w naszych czasach przyzwolenie na to, aby legalnie funkcjonowała organizacja, która jawnie nawołuje do nienawiści, która na swych sztandarach ma hasła rasistowskie i nawołuje do antysemityzmu, homofobii. Dla mnie to jest nie do przyjęcia, ja nie mogę się w tym pogodzić, że to jest w naszym kraju legalne. W każdym kraju w dzisiejszych czasach są takie tendencje, są takie nurty bardzo silnie nacjonalistycznie, pełne agresji. Ale w większości przypadków nie ma na nie oficjalnego przyzwolenia. Bardzo niepokoi mnie, że w Polsce jest – wyznała w rozmowie.

Ostaszewska nie zamierza odpuszczać i zastanawia się nad podjęciem kroków prawnych. 

Tak, to jest obraźliwe, co napisał i jestem nawet namawiana, żeby spotkać się na drodze prawnej. Zastanawiam się nad tym – dodała.

MT

Więcej o:
Komentarze (33)
Maja Ostaszewska o konflikcie z Jackiem Międlarem: Jestem namawiana, żeby spotkać się na drodze prawnej
Zaloguj się
 • Gość: asia

  Oceniono 32 razy 8

  Szkoda nerwów na takiego prostaka i chama jak Międlar...Za inteligentna jest pani na takiego idiotę...Na słowa ludzi chorych się nie reaguje. Trzeba im współczuć pani Maju.

 • Gość: mania

  Oceniono 13 razy 7

  WSZELKIE organizacje pro-nacjonalistyczne czy pro-faszystowskie powinny być NATYCHMIAST zdelegalizowane !!!!!!

 • moppymoppy

  Oceniono 22 razy 6

  Niech Pani nie wchodzi w dyskusje z międlarem, bo jak mawiał mój ojciec - nie bij się z gównem, bo będziesz potem śmierdział...

 • Gość: joanna

  Oceniono 19 razy 5

  Maja Ostaszewska ma 100% racji! Podziwiam ją nie tylko za talent, ale taż za odwagę cywilną.

 • bb7676

  Oceniono 14 razy 2

  Ja bym chciał spotkać Międlara na drodze na żywo, to byłaby jego ostatnia chwila kiedy byłby w jednym kawałku przed dostawą do szpitala.

 • Gość: jarx

  0

  Prawda o Jedwabnem jest porażająco prosta

  www.youtube.com/watch?v=Jc8bxz3O9AQ

 • Gość: hycek

  Oceniono 16 razy -4

  Jeśli pani Maja w swojej empatii czuje się winna, co być może ma swój pewien wyraz szlachetnej wrażliwości, to w takim razie musi też uznać, że Żydzi, którzy nie ratowali innych Żydów też powinni przeprosić. Absurdalne ale takie są konsekwencje.

  Jako dorośli ludzie możemy o tym porozmawiać jeśłi ktoś ma potrzebę ale doprawy ustawianie tego w kategoriach narodowych kata i ofiary jest infantylne. Niemcy jako naród odpowiadają. Ich władze, instytucje ich poparcie społeczne to stworzyło.

  Niemcy przez swoją historię tu ciągle skłócali narody. Słusznie ze strony swoich interesów.

  Symbolicznie wyjechały dwa pociągi. Lenin do Rosji. Piłsudski do Polski. Później się tłukli.

  Ja ich nie winię . Niemcy wyrządzili zło bo byli silni. Polacy mniej tylko dlatego bo są słabi.

  Ale jak Polacy mają być silni i odpowiadać zaa siebie jednocześnie mają odpowiadać za siebie a nie wciskać sobie dziecka w brzuch.

 • Gość: hycek

  Oceniono 19 razy -5

  Pani Maja jest wspaniała , ten człowiek jest obrzydliwy

  aczkolwiek nie zgadzam się, że w sformułowaniu Nie przepraszam za Jedwabne było coś złego.

  Niemcy ustawili tu sytuację i jako naród oni odpowiadają. Ci Polacy którzy dokonali tego odpowiadają za swoje czyny kryminalne. Oni, nie naród. Władzę mieli Niemcy. I tak samo nie będę uważał, że heroizm Sendlerowej jest owocem tego narodu bo nie jest.

  Uważam, że Gross nie ma czystych intencji. Ustawił się w pozycji jakiegoś autorytetu moralnego który będzie rozliczał naród. Bez jaj. Książki historyczne tak, niech historycy pokazują polski antysemityzm.

  Jak był marsz uchodzców raptem trzech Żydów z Nowego Jorku uruchomiło się w GW. Oz, Gross i trzeci. Ten trzeci już pieprzył głupoty, że Europa ma sprowadzić arabów bo wykorzystuje ich okrada z ropy. USA zrobiły wojnę, Izrael poparło. Obydwa kraje nie chca nikogo przyjmować, ale Żydzi z Nowego Jorku uruchomieni.

  Oglądaliśmy jak przygłup Kaczyński miota się ostatnio z antysemityzmem.

  Moje zdanie jest takie. Polska sprawia kłopoty wedle elit gospodarczych? Wydobędziemy jej pokraczne antysemickie oblicze.

  I Gross ma być tym zapalnikiem.

  Ideologie istnieją tylko dlatego bo ktoś za nie płaci. I ktoś ma interes w płaceniu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX