Figurska otworzyła portal parentingowy. A tam? Pobłażliwie o "Sexedpl": Jak nakładać prezerwatywę to nieprzydatna do życia wiedza

Dominika Figurska właśnie otworzyła swój własny portal o tematyce parentingowej. Nowy projekt reklamuje m.in. rozmową z Małgorzatą Terlikowską o edukacji seksualnej.

Dominika Figurska, która obecnie bardziej niż jako aktorka daje się poznać, jako ekspertka od spraw kobiet i rodziny (Figurska: Mam głębokie przekonanie, że kobieta marnuje czas, kiedy mogłaby być w ciąży, a nie jest) idzie za ciosem i właśnie otworzyła własny portal parentingowy Dzieckoifigura.pl.

Życie rodzinne nie jest mi obce - mówi Dominika Figurska - Jako mama piątki dzieci, wiem o czym mówię. Dlatego zapraszam Państwa bardzo serdecznie na portal dzieckoifigura.pl. Będę poruszała na nim sprawy związane z rodziną m.in. wychowanie dzieci starszych i młodszych, macierzyństwo a także ... jak zachować dobrą figurę

W praktyce jednak jedną z pierwszych rozmów, które promują nowy projekt Figurskiej, jest jej rozmowa z Małgorzatą Terlikowską o edukacji seksualnej. Panie dość pobłażliwie wypowiadają się o "niektórych celebrytach i modelkach, którzy zajęli się edukowaniem młodzieży, można powiedzieć dzieci, na temat seksualności". Choć nazwa "Sexedpl" nie padła ani razu, to jednak trudno nie przyjąć za oczywiste, że właśnie o tę akcję, promowaną przez Anję Rubik, chodzi.

Modelki, które same nie mają dzieci, zajęły się edukowaniem dzieci w sferze bardzo intymnej i wrażliwej - zaczęła Terlikowska. - Budzi to mój sprzeciw (...) Wiem, że dziś są modne, nośne hasła typu: "Rodzice nie potrafią", "Rodzice nie wiedzą jak mówić o seksie", "Rodzice wstydzą się tematów o seksie", itp. Pytanie: Czy modelka czy celebrytka lepiej znają moje dzieci ode mnie?
 
(...) To, co opowiadają zwolennicy edukacji seksualnej, czy modelki, która teraz promuje swoją wizję, to jest nieprawda. My nie jesteśmy pozostawieni sami sobie. Wystarczy odrobina wysiłki i znajdziemy nie tylko to, jak rozmawiać, ale i o czym. Poza tym nasze dzieci są bardzo inteligentne i one w pewnym momencie same inicjują taką rozmowę - kontynuowała Terlikowska. 
 

Terlikowska przekonuje, że informacje o tym, jak zakładać prezerwatyw to "wiedza nieprzydatna do życia", natomiast wszelkie wskazówki, co przydatne jest może znaleźć w książkach z katolickich księgarni. To tam powinni udać się rodzice, bo to ich powinno się przede wszystkim w tej materii edukować.

Nie chcę, aby moje dzieci uczyły się o odmiennościach seksualnych. Znaczy, one mogą o tym wiedzieć, ale ja nie wiem, czy szkoła to jest takie miejsce, w którym taką wiedze powinny mieć dostarczaną. Nie uważam, żeby moje dzieci ze szkoły powinny wynieść umiejętność nakładania prezerwatyw. Nie uważam, że to jest wiedza przydatna do życia - mówiła dalej Terlikowska.

Według cytowanych przez Terlikowską badań - dziewczynki, które mają silną więź z ojcem, później decydują się na pierwszy raz albo wręcz czekają z seksem aż do ślubu. Dlatego przekonuje, by dziewczynki edukowali w sprawach seksualności ojcowie.

W świat seksualności powinien wprowadzać ojciec. Żeby znały męską perspektywę - przekonuje Terlikowska. 
 

Oprócz kilku rozmów z Małgorzatą Terlikowską znajdziemy na portalu Figurskiej jeszcze rozmowę z Tomaszem Terlikowskim, a także wywiad z samą Figurską czy artykuły tzw. lifestyle'owe np.: "3 zdania, którymi uwiedziesz każdego  mężczyznę", "10 przykazań by uczynić związek szczęśliwym" czy  "Plac zabaw zainspirowany Islamem". Co ciekawe, znalazło się tam też kilka artykułów opisanych jako "źródło Gazeta.pl".

Dzieckoifigura.pl, portal Dominiki FigurskiejDzieckoifigura.pl, portal Dominiki Figurskiej Screen z Dzieckoifigura.pl/category/na-lajcie/

Podoba Wam się pomysł na biznes Figurskiej? Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie o jej portalu.

ZI