Monika Zamachowska znów popłynęła. Karmiącą matkę nazwała "fabryką mleka". Najgorsze powiedziała do jej męża

Monika Zamachowska sukcesywnie pracuje sobie na miano "najmniej empatycznej polskiej dziennikarki". Popis braku profesjonalizmu dała w jednym z ostatnich odcinków "Pytania na śniadanie".

Monika Zamachowska w "Pytaniu na śniadanie" przeprowadzała rozmowę o karmieniu piersią. Temat o tyle aktualny, że coraz głośniej mówi się o braku tolerancji dla karmiących matek w przestrzeni publicznej. Tymczasem jednak gospodyni śniadaniówki TVP nie sprawiła, że jej rozmówczynie (ani też widzowie) mogli poczuć się komfortowo.

Na kanapie w studio zasiadła doradczyni laktacyjna oraz dwie mamy. Jedna z nich karmiła dzieci piersią do 5. roku życia, druga (ta zyskała większą sympatię Zamachowskiej) ze względów medycznych odstawiła syna od piersi po 4. miesiącach.

Jestem z panią, ja karmiłam 4 miesiące - wtrąciła już na samym początku Zamachowska. - Dłużej nie dałam rady.

Prowadząca od razu założyła, że matka chłopca "czuje się winna" i "ma poczucie porażki".

Kobiety, które karmiły króciutko, mają zawsze poczucie winy, takie przekonanie, że nie dałam rady, poniosłam porażkę. Doskonale panią rozumiem. Mam nadzieję, że pani już się z tego wyleczyła.

Dziennikarka chyba nie słuchała do końca opowieści jej rozmówczyni, która wyraźnie mówiła, że jej dziecko nie było karmione piersią ze względu na jego problemy ze zdrowiem i błędy doradców laktacyjnych.

Szpital polecił mi, żeby karmić dziecko przez sondę ze strzykawki po palcu
Ojej! Jakaś straszna kombinacja - pomstowała Zamachowska

Michał Olszański, Monika ZamachowskaMichał Olszański, Monika Zamachowska Screen z Pytanienasniadanie.tvp.pl

Druga matka w studio wydawała się być od samego początku na cenzurowanym. Swoje dzieci karmiła do 5. roku życia. Prowadzący nie kryli zdziwienia zabarwionego politowaniem, serwując jej takie teksty jak:

No... 5 lat... To długo, nie ma pani poczucia, że trzeba już skończyć z tym?!- zaczął rozmowę Michał Olszański, drugi prowadzący.

Wszelkie argumenty matki, która zdecydowała się dłużej niż Zamachowska dokarmiać dziecko piersią, były torpedowane, a dodatkowo dziennikarka nazwała kobietę "fabryką mleka".

Ale rozumiem, że nie miała pani żadnych problemów: zapaleń itd. - pytała Zamachowska.
Miałam - odpowiedziała matka. - Ale paradoksalnie córka pomagała mi wtedy, wyciągając pokarm.
Jak ja miałam zapalenie piersi, to mój syn nic nie mógł wyciągnąć, skończyłam w szpitalu z 40 stopniami gorączki... - podzieliła się osobistą historią Zamachowska.

Michał Olszański, Monika ZamachowskaMichał Olszański, Monika Zamachowska Screen z Pytanienasniadanie.tvp.pl

Jednak najbardziej kuriozalne teksty zaserwowano na sam koniec, sugerując, że dla ojca temat karmienia jego dziecka jest "niegodny".

I co z mężem! - postanowiła "zgrabnie" zakończyć temat Zamachowska.
Tak, my tatusiowie niewiele mamy do powiedzenia... - wtrącił Olszański.
Pozdrawiamy męża pani Żanety [matki karmiącej piersią przez 5 lat córkę - przyp. red.], który z dwójką córek w naszej poczekalni bawi się bardzo dzielnie. Bardzo się cieszymy, że przeżył tę rozmowę, zachowując godność - mówiła Zamachowska.

Michał Olszański, Monika ZamachowskaMichał Olszański, Monika Zamachowska Screen z Pytanienasniadanie.tvp.pl

Królowa wpadek

To nie pierwszy raz, gdy Zamachowska zapomniała o empatii i profesjonalizmie na wizji.  W zeszłym roku obraziła i przypomniała choremu chłopcu najboleśniejsze wspomnienia, pytając go: "czy nie nazywają go już jaszczurem". Innym razem podczas rozmowy z Anną Kapeli (odebrano jej dzieci ze względu na niewydolność wychowawczą oraz otyłość) dowiedziawszy się, że jedna z jej córek ma mutyzm, skwitowała fakt:

No tak, to za wiele nam dziś nie powiesz...

Monika Zamachowska, Michał OlszańskiMonika Zamachowska, Michał Olszański Screen z Pytanienasniadanie.tvp.pl

ZI

Więcej o:
Komentarze (117)
Monika Zamachowska znów popłynęła. Karmiącą matkę nazwała "fabryką mleka". Najgorsze powiedziała do męża kobiety
Zaloguj się
 • marrob

  Oceniono 126 razy 84

  Pomijając najwazniejsze czyli głupote i nieogarniecie bohaterki informacji to karmienie 5 letniego dziecka piersia to niestety objaw kompletnego skretynienia. Jesli ktoś ma wątpliwości to podpowiadam zobacz 5 letnie dziecko. Jak wyglada, jakie jest duze, jak zyje w otaczajacym swiecie. To nie jest niemowlak czy ledwo pełzajacy maluch. To juz dość swiadomy człowiek! Na tej zasadzie mozna karmic piersią do smierci (dla facetów byłaby to pewnie miła perspektywa:). Ja mam juz wyraźne wspomnienia z wieku 5 lat i kiedy sobie uświadomię że moja mama miałaby mnie jeszcze wtedy karmić to reszta włosów jeży mi sie na głowie!

 • klan_fan

  Oceniono 83 razy 53

  Ta dziennikarka aż się prosi aby jej ktoś powiedział "Milicz jak do mnie mówisz ".
  Zachowuje się jakby była w gronie bliskich znajomych, którzy wpadli na ploteczki. Spoufala się

 • Gość: Hugo

  Oceniono 61 razy 49

  Może być idiotką. Wybór Zamachowskiego. Ale nich nikt mnie nie zmusza do zrzutki na pensję dla tej durnej baby.

 • cozano

  Oceniono 65 razy 47

  Po dwoch rozwodach, z trzecim mezem, nowonawrocona na katolicyzm, pani Monika primo voto Richardson dobrze wpisuje sie do obecnych mediow "narodowych"

 • andywawa1958

  Oceniono 36 razy 32

  ...nie mam telewizora, nie ogladam tych bzdur i nie płacę abonamentu. Zainwestuję w sprzęt RTV i zacznę płacić jak te wszystkie zamachowskie olszanskie kammele i inne cudaki pójdą won z tv... i tyle.

 • wawiak57

  Oceniono 77 razy 31

  Ale pani karmiąca dzieci do 5 roku jest dewiantką, tu już powinien wypowiedzieć sie psychiatra.

 • 1ysy

  Oceniono 39 razy 27

  jakim cudem taką kobietę wziął za żonę Zbiniu? Kolejna ofiara narcyzmu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX