TVP ogłosiła, że Andrzej Piaseczny wystąpi w Opolu. On nic o tym nie wie. "Mamy inne plany zawodowe"

TVP podała przed paroma dniami informację, że podczas przeniesionego na wrzesień festiwalu w Opolu zobaczymy koncert jubileuszowy Andrzeja Piasecznego. Piosenkarz stanowczo zaprzeczył tym doniesieniom.

Andrzej Piaseczny w tym roku świętuje 25-lecie kariery artystycznej. Koncertu z tej okazji, mimo wcześniejszych zapewnień Telewizji Polskiej, nie zobaczymy na tegorocznym Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Informację na ten temat przekazała w poniedziałek za pośrednictwem Facebooka jego menedżerka. Jubileusz muzyk planuje uczcić specjalną trasą koncertową, która rozpocznie się 2 października koncertem w Bydgoszczy, a zakończy 16 grudnia występem w Warszawie.

W związku z pojawiającymi się w mediach informacjami dotyczącymi udziału Andrzeja Piasecznego podczas tegorocznego Festiwalu Piosenki w Opolu oświadczam, że nie prowadzimy rozmów z organizatorami Opolskiego Festiwalu, a w terminach wydarzenia mamy inne plany zawodowe. Podane informacje medialne są nieprawdziwe. Na koncerty z okazji 25 lecia Artysty i promocje nowej płyty "O mnie o Tobie o nas" zapraszamy już od 2 października, a 17 września zapraszamy na niezwykły koncert do Pionek - rodzinnego miasta Andrzeja Piasecznego" Z poważaniem, Julita Janicka - Impres Jot - czytamy.

W niedzielę TVP ogłosiła oficjalną listę uczestników przeniesionego z 9-10 czerwca na 15-17 września festiwalu w Opolu. Obok gwiazd takich jak Maryla Rodowicz, Zakopower czy Katarzyna Cerekwicka, znalazł się na niej także Andrzej Piaseczny. Jak dowiadujemy się z oświadczenia, koncert jubileuszowy, którego miał być gwiazdą, nie został z nim wcześniej skonsultowany.

Zamieszanie wokół festiwalu

Festiwal w Opolu nie odbył się w pierwotnym terminie przez to, że prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski wykluczył z niego (rzekomo przez poparcie dla Komitetu Obrony Demokracji) Kayah, która miała wziąć udział w koncercie jubileuszowym Maryli Rodowicz. Po tym, jak informacja wyszła na jaw, artystkę poparło wielu innych muzyków, rezygnując z występów i powodując, że lista wykonawców zaczęła świecić pustkami. W maju w atmosferze skandalu prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski wypowiedział Kurskiemu umowę dotyczącą organizacji 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Po wielu trudach udało się dojść do porozumienia i ustalić nową datę wydarzenia i listę wykonawców. Na tę jednak, jak widać, należy spoglądać z dużą dozą dystansu.

Antoni Macierewicz wygwizdany przez kibiców podczas meczu drużyny Gortata z żołnierzami

MK

Więcej o:
Komentarze (59)
Andrzej Piaseczny nie wystąpi w Opolu. Piosenkarz wydał oświadczenie. "Nie prowadzimy rozmów z Organizatorami"
Zaloguj się
 • oldtouareg

  Oceniono 78 razy 66

  Brawo Piasek. Trzymaj sie od tej politycznej hucpy z dala. To nie ma nic wspolnego z muzyka. Kazdy muzyk, ktory pojawi na tej imprezie musi sie liczyc z outem artystycznym. PiS podzielil Polske do tego stopnia, ze czlonkowie rodziny ktorzy popieraja PiS nie sa w moim domu mile widziani, a tym bardziej zapraszani. Kiedys byli ubecy i komuchy, dzisiaj mamy pisowcow.

 • rozterka47

  Oceniono 46 razy 40

  Opole aktualnie deprecjonuje artystę więc nie dziwię się , że Piasek ma inne plany :)

 • jerzyb-ucholc

  Oceniono 48 razy 40

  Myślałem że to świnia, bardzo pochwalam ż nie został pzrekupiony.

 • swientyjacenty

  Oceniono 37 razy 35

  Jedno jest pewne - w Festiwalu Opolskim na pewno chętnie wezmą udział Wolski, Pietrzak i Macierewicz w nocy kabaretowej!

 • biesczad1

  Oceniono 38 razy 30

  Jedno kłamstwo TVPiS więcej - był czas przywyknąć...

 • kruk6666

  Oceniono 25 razy 23

  Marylka"w moim przedziale wszyscy trzej" z Zenkiem Martyniukiem obsłużą całe Opole , zapowiadającymi oczywiście tow.J.Pietrzak i tow. M.Wolski.

 • lumpior

  Oceniono 27 razy 23

  Piasek trzymaj tak dalej,olewaj PiSlamistów w każdej postaci i okazji. Andrzej,to Andrzej a nie Adrian.

 • Gość: kika

  Oceniono 27 razy 23

  Wystarczy ze martyniuk wystąpi z pomocą kur(ew)skiego ., Proponuje zainteresować się artystami z Korei Północnej.

 • puotka

  Oceniono 21 razy 21

  TVP w swojej propagandzie poszło tak daleko, że artysty nawet nie spytali o zdanie. Blamaż po calosci

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX