TVP ogłosiła, że Andrzej Piaseczny wystąpi w Opolu. On nic o tym nie wie. "Mamy inne plany zawodowe"

TVP podała przed paroma dniami informację, że podczas przeniesionego na wrzesień festiwalu w Opolu zobaczymy koncert jubileuszowy Andrzeja Piasecznego. Piosenkarz stanowczo zaprzeczył tym doniesieniom.

Andrzej Piaseczny w tym roku świętuje 25-lecie kariery artystycznej. Koncertu z tej okazji, mimo wcześniejszych zapewnień Telewizji Polskiej, nie zobaczymy na tegorocznym Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Informację na ten temat przekazała w poniedziałek za pośrednictwem Facebooka jego menedżerka. Jubileusz muzyk planuje uczcić specjalną trasą koncertową, która rozpocznie się 2 października koncertem w Bydgoszczy, a zakończy 16 grudnia występem w Warszawie.

W związku z pojawiającymi się w mediach informacjami dotyczącymi udziału Andrzeja Piasecznego podczas tegorocznego Festiwalu Piosenki w Opolu oświadczam, że nie prowadzimy rozmów z organizatorami Opolskiego Festiwalu, a w terminach wydarzenia mamy inne plany zawodowe. Podane informacje medialne są nieprawdziwe. Na koncerty z okazji 25 lecia Artysty i promocje nowej płyty "O mnie o Tobie o nas" zapraszamy już od 2 października, a 17 września zapraszamy na niezwykły koncert do Pionek - rodzinnego miasta Andrzeja Piasecznego" Z poważaniem, Julita Janicka - Impres Jot - czytamy.

W niedzielę TVP ogłosiła oficjalną listę uczestników przeniesionego z 9-10 czerwca na 15-17 września festiwalu w Opolu. Obok gwiazd takich jak Maryla Rodowicz, Zakopower czy Katarzyna Cerekwicka, znalazł się na niej także Andrzej Piaseczny. Jak dowiadujemy się z oświadczenia, koncert jubileuszowy, którego miał być gwiazdą, nie został z nim wcześniej skonsultowany.

Zamieszanie wokół festiwalu

Festiwal w Opolu nie odbył się w pierwotnym terminie przez to, że prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski wykluczył z niego (rzekomo przez poparcie dla Komitetu Obrony Demokracji) Kayah, która miała wziąć udział w koncercie jubileuszowym Maryli Rodowicz. Po tym, jak informacja wyszła na jaw, artystkę poparło wielu innych muzyków, rezygnując z występów i powodując, że lista wykonawców zaczęła świecić pustkami. W maju w atmosferze skandalu prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski wypowiedział Kurskiemu umowę dotyczącą organizacji 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Po wielu trudach udało się dojść do porozumienia i ustalić nową datę wydarzenia i listę wykonawców. Na tę jednak, jak widać, należy spoglądać z dużą dozą dystansu.

Antoni Macierewicz wygwizdany przez kibiców podczas meczu drużyny Gortata z żołnierzami

MK